GYM&JOY ACADEMY - czyli 1000 pomysłów na to jak spożytkować energie Twojego dziecka

GYM&JOY ACADEMY na Kobielskiej 19
GYM&JOY ACADEMY na Kobielskiej 19
Niedawno w naszej okolicy powstało wyjątkowe miejsce, które pomaga dorosłym odciągnąć ich dzieci od tabletów i komputerów. Na Grochowie, przy ulicy Kobielskiej 19, działa GYM&JOY ACADEMY. O tym miejscu, filozofii i korzyściach płynących z uczestnictwa dzieci w zajęciach porozmawiamy z jego założycielami. GYM&JOY to program "sala do ćwiczeń blisko ciebie" wspierany przez Fundację Wspierania Talentów Sportowych reprezentowaną przez Justynę Świętochowską - Wiceprezesa Fundacji. Zapraszamy do lektury.

Na wstępie prosilibyśmy o wyjaśnienie w kilku zdaniach czym właściwie jest GYM&JOY ACADEMY?

GYM&JOY ACADEMY to miejsce, w którym wspieramy rozwój dzieci w wieku od 4 miesiąca do 12 roku życia. Nasz klub to nowoczesne i przyjazne miejsce, w którym dzieci mogą rozwijać swoje fizyczne talenty. Rodzice, mogą natomiast, komfortowo spędzić czas na sali z dziećmi bądź mieć chwilę czasu dla siebie.

Na czym polega filozofia GYM&JOY ACADEMY? Czym różnicie się od np. bawialni w centrum handlowym. Na zdjęciach widać również dużo kolorowego sprzętu.

GYM&JOY zdecydowanie różni się od zwykłych bawialni. Przede wszystkim nasza kadra, która opiekuje się dziećmi. W GYM&JOY zajęcia prowadzone są przez profesjonalistów. Mamy w naszym zespole dziewczyny, które zdobywały medale imprez Mistrzowskich w gimanstyce, tańcu towarzyskim jak również i w zapasach. W bawialniach, zwykle, Panie jedynie obserwują bawiące się dzieci, dbając o to by nie stała im się krzywda. W GYM&JOY to nasi wychowawcy organizują zajęcia i zabawy. W ten sposób dbamy o fizyczny rozwój naszych podopiecznych. Przez odpowiednie ćwiczenia wzmacnamy ich mocne strony, a tam gdzie to konieczne staramy się nadrabiać ewentualne braki.

Dzieci kochają rozmaite formy aktywności muzyczno – ruchowej. Bardzo często rodzice jednak nie decydują się na zapisanie dziecka do klubu sportowego, ze względu na przewidywane intensywne treningi i rywalizację pomiędzy dziećmi. Tworząc GYM&JOY - sieć sal do ćwiczeń gimnastycznych z jednej strony chcemy zachęcić rodziny do aktywności fizycznej oraz umocnić wśród dzieci i rodziców świadomość potrzeby zajęć ruchowych. Z drugiej strony dajemy dzieciom i rodzicom możliwość bezstresowego uczestnictwa w zajęciach sportowych połączonych z zabawą jednak bez rywalizacji. Na naszych zajęciach dzieci doskonale się bawią, ćwiczą wybrany sport i jednocześnie rozwijają się aż na czterech płaszczyznach:

1. INTELIGENCJA - słuchanie ze zrozumieniem, koncentracja, podejmowanie decyzji, ocena możliwości, ćwiczenie pamięci.
2. AKTYWNOŚĆ - siła, zwinność, gibkość, szybkość, elastyczność, koordynacja ruchów, równowaga, precyzja, poprawna postawa, wytrzymałość, estetyka ruchów.
3. SPOŁECZNOŚĆ - współpraca w grupie, odpowiedzialność za drugiego człowieka, umiejętność dzielenia się, wzajemne wspieranie się, kształtowanie liderów, dyscyplina.
4. MUZYKA - muzykalność, dopasowanie ruchów do muzyki, poczucie rytmu.

Zainteresowało nas jak mówiła Pani o instruktorkach w GYM&JOY. Kim są instruktorzy pracujący z dziećmi?

Nasza kadra trenerska to wykwalifikowani i doświadczeni trenerzy sportowi oraz instruktorzy tańca. W ramach naszej współpracy z UKS GRISHINA niektóre zajęcia prowadzą instruktorki gimnastyki artystycznej, poszukując jednocześnie talentów do klubu. Zarówno balet jak też mix taneczny to bardzo lubiane zajęcia w GYM&JOY, które prowadzą utytułowane instruktorki tańca i baletu z najlepszych ukraińskich szkół tańca i choreografii. Absolwenci AWF z uprawnieniami trenera zapasów oraz fitness prowadzą zajęcia dla „Małych Gladiatorów” ucząc wiary we własne siły oraz odwagi w pokonywaniu kolejnych granic w gimnastyce i akrobatyce.

W naszej ofercie są zajęcia zarówno dla dzieci z rodzicami, przedszkolaków jak i uczniów szkół podstawowych. Oprócz tego mamy fantastyczne programy uzupełniające, takie jak przyjęcia urodzinowe.

Jak wyglądają przyjęcia urodzinowe w GYM&JOY?

Urodziny w GYM&JOY to przyjęcia organizowane w bardzo aktywnej formie – na sportowo i tanecznie. Cała impreza jest prowadzona przez naszych instruktorów, którzy dbają o dopasowanie poziomu gier i zabaw do wieku i możliwości dzieci. W naszej ofercie jest do wyboru kilka tematów urodzinowych np. Urodziny baletowe czy też impreza w stylu małej olimpiady. Dla starszych dzieci oferujemy imprezy w stylu Fashion Birthday czy też Hollywood Birthday.

Jakie korzyści oferuje dziecku udział w zajęciach?

Korzyści można wymieniać wiele, ale skupmy się na tych najważniejszych: poprawa kondycji fizycznej i kordynacji ruchowej, podniesiona samoocena, a dzięki niej lepszy kontakt z rówieśnikami w grupie. Dzieci zainteresowane ćwiczeniami przy muzyce, gimnastyką ogólną oraz artystyczną będą podnosić swoją sprawność fizyczną, kształtując jednocześnie estetykę ruchów, piękna sylwetkę i poczucie rytmu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i możliwościom dzieci, program ten jest przeznaczony zarówno dla osób o bardzo wysokiej sprawności fizycznej, jak i dla osób o zdolnościach przeciętnych i słabszych. Wierzymy, że dzięki zajęciom w GYM&JOY sport zaczną uprawiać osoby, które nie zdecydowałyby się zapisać do klubów sportowych. Mamy nadzieję, że GYM&JOY będzie stanowił zaplecze szkoleniowe dla klubów sportowych i znacznie poszerzy możliwości znajdowania utalentowanych sportowo dzieci, które odpowiednio zachęcone do aktywności fizycznej będą mogły przejść na poziom treningów w klubie sportowym (np. gimnastycznym lub zapaśniczym). Najlepiej przyjść do nas na zajęcia i przekonać się, że warto wspierać dziecko w zdrowym i aktywnym stylu życia. Dla nas największą satysfakcją jest uśmiech dziecka, które zapomina o całym świecie podczas zajęć.

Zatem życzymy Wam powodzenia! Redakcja trzyma kciuki za dalszy rozwój GYM&JOY ACADEMY.

Dziękujemy bardzo! Korzystając z okazji chcieliśmy zaprosić na dzień otwarty w Gym&Joy Academy. 27 sierpnia od godziny 15 można do nas przyjść, zapoznać się z ofertą zajęć, poznać naszych trenerów, poćwiczyć i oczywiście świetnie się bawić.

Dane kontaktowe:

GYM&JOY ACADEMY
ul. Kobielska  19
04-359 Warszawa
www.gymjoy.pl
https://www.facebook.com/gymjoywaw
tel. +48 536 073 719
2016-08-15 14:13 3345

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.