Grochowski Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył rok 2013/2014

„Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym”. Wystarczyło przyjrzeć się twarzom studentek i studentów Grochowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, aby przekonać się, że powyższe motto na tym uniwersytecie działa na co dzień. Okazją było uroczyste zakończenie roku akademickiego 2013/2014.

Rozpoczęto je wykładem dr Hieronima Grali, zatytułowanym: „Polacy w Petersburgu – Rosjanie w Warszawie”. Po wykładzie na scenę wyszedł chór GUTW „ Grochowskie Nuty”. Zestaw piosenek, które wykonał chór nagrodzono rzęsistymi brawami. Jedną z piosenek, pt. „ Warszawa ja i ty” chór zaśpiewał razem z całą salą.

Zakończenie roku akademickiego to także okazja do tego, aby podziękować tym osobom, których wsparcie w znacznym stopniu przyczyniło się sukcesu GUTW. Grochowski Uniwersytet jest bowiem jednym z  najlepszych uniwersytetów trzeciego wieku w kraju. A mamy ich już, w całej Polsce blisko 500. W gronie wspierających Grochowski Uniwersytet  znalazła się Pani Barbara Wasiak, dyrektor południowopraskiego CPK oraz Pan Tomasz Kucharski, burmistrz dzielnicy Praga – Południe. Oboje zostali wyróżnieni nagrodami w postaci obrazów namalowanych przez studentów uniwersytetu. W imieniu burmistrza T. Kucharskiego, za wyróżnienie podziękowała Pani Bożena Manarczyk, radna naszej dzielnicy. Powiedziała między innymi: Gratuluję Państwu wspaniałych osiągnięć. Macie prawo być dumni z tego, że z zaangażowaniem zdobywacie na Waszym uniwersytecie nową wiedze i umiejętności. Życzę Państwu pięknych wakacji, wymarzonych podróży i interesujących znajomości. Wracajcie w październiku na Grochowski Uniwersytet w dobrej formie i pełni zapału do dalszej pracy.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2014-06-13 10:54 1213

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.