Grochowski antykwariat w Kicu

Współczesne i stare, poszukiwane i nieco zapomniane książki można dostać w grochowskim antykwariacie na ul. Kickiego 12.

Antykwariat od listopada 2012 r. mieści się w budynku akademika na ul. Kickiego, dokąd przeniósł się z Bazaru Szembeka. Istnieje od 2004 r. a jego właścicielem jest Marek Łączyński miłośnik książek, którego praca jest jednocześnie pasją. Prowadzi go wraz z żoną oraz jednym pracownikiem.

Zaglądają tu stali klienci, odwiedzający lokal jeszcze w poprzedniej lokalizacji, studenci oraz osoby poszukujące konkretnych wydawnictw, które znalazły np. przez internet, gdyż lokal posiada także swoją stronę internetową.

A znaleźć tu można wszystko – od podręczników i książek dla dzieci i młodzieży po beletrystykę, słowniki, poradniki i literaturę w językach obcych - wszystko w miarę tanie - jak na antykwariat przystało. Ale nie tylko książki – wchodzących zaskakuje obecność np… zegarków, starych telefonów i sprzętów RTV, obrazów, rycin, płyt CD i winylowych, kaset magnetofonowych oraz różnych bibelotów. Wszystko to wyeksponowane na starych, pięknych meblach.

Lokal posiada też ciekawy wystrój – regały ustawione są w zacisznych wnękach wyłożonych na ścianach i suficie słomianymi matami. To daje wrażenie ciepła, ciszy i przytulności- wręcz wymarzonej atmosfery do czytelniczych poszukiwań.

Po ubiegłorocznej przeprowadzce przybyło też miejsca – obecnie powierzchnia liczy 236 metrów kwadratowych, co pozwala na lepszą ekspozycję książek stłoczonych poprzednio w ponad dwukrotnie mniejszym lokum.

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 9-19
sobota 9-15
Źródło: Portal Twoja Praga
2013-02-02 13:06 2253

Komentarze

~Arkadiusz

Zdecydowanie najlepszy antykwariat w Warszawie. Naprawdę jest wszystko, klimat przede wszystkim. Polecam gorąco.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.