Grochowska z azylami. Będzie bezpieczniej

W ostatnim tygodniu dla ulicy Grochowskiej zamontowano przy przejściach dla pieszych azyle drogowe oraz przemalowano w kilku miejsca pasy drogowe tworząc m.in. nową wysepkę.

Pierwsza wprowadzona przez ZDM zmiana czeka na kierowców jadących ulicą Grochowską w stronę Kamionka. Tuż po przekroczeniu przejścia dla pieszych na wysokości ulicy Kickiego prawy pas przeznaczony do niedawna do jazdy prosto lub skrętu w ulicę Siennicką jest obecnie przeznaczony wyłącznie do skrętu w prawo w ulicę Siennicką.

Tuż za ulicą Siennicką przy przejściu dla pieszych zainstalowano sztuczne wyspy, które są dobrze widoczne przez kierowców zarówno w dzień jak i nocą i na pewno poprawią bezpieczeństwo pieszych. W tym miejscu kierowcy jadący skrajnym, prawym pasem a zamierzający kontynuować podróż w kierunku Kamionka muszą zmienić pas na środkowy, jednak z naszych obserwacji wynika, iż nie powoduje to większych problemów komunikacyjnych w tym rejonie.

Grochowska/Terespolska - będzie bezpieczniej

Kolejne azyle piesze zainstalowano przy najbardziej niebezpiecznym skrzyżowaniu ulic: Grochowskiej i Terespolskiej tuż przy Urzędzie Dzielnicy. W tym miejscu poprawa bezpieczeństwa była po prostu niezbędna. Zamontowanie dobrze widocznych sztucznych wysp wraz ze słupkami przeszkodowymi powinno w znaczny sposób podnieść poziom bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu.

Niestety, nadal nie jest wykonany bezkolizyjny lewoskręt z ulicy Grochowskiej w Terespolską, jak to ma miejsce na sąsiednich skrzyżowaniach z ulicą Gocławską czy Podskarbińską. Warto wspomnieć, iż ZDM, który jest odpowiedzialny za ostatnią poprawę bezpieczeństwa na Grochowskiej przy opisywanych miejscach uchyla się od odpowiedzi dotyczącej przyszłych planów przebudowy tego skrzyżowania...

Małe zaskoczenie

Ostatnią wprowadzoną zmianą, która obecnie sprawia najwięcej problemów kierowcom jadącym od strony Kamionka w kierunku Ronda Wiatraczna jest namalowana na wysokości ul. Grochowskiej nr 265 na lewym pasie sztuczna wysepka, która wymusza nieoczekiwaną zmianę kierunku jazdy. W tym miejscu można zauważyć częste zajeżdżanie drogi lub inne nieprzewidywalne sytuacje, które na pewno będą się nasilały w przypadku np. zalegającego na jezdni śniegu i tym samym niewidocznych linii poziomych.

Cóż, kierowcom jadącym Grochowską życzmy bezpiecznej podróży oraz uważnej obserwacji wprowadzonych zmian, które przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na naszej ulicy -  to realizowane niewielkim nakładem finansowym.
Źródło: Portal Twoja Praga
2012-12-14 09:32 1362

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.