Grochowska 120 przyciąga wzrok

Wzdłuż ulicy Grochowskiej jest coraz więcej kamienic, które mają zdumiewające kolory elewacji. Jednych pstrokate ściany odnawianych kamienic irytują, innych zaś inspirują. Właśnie tak było na Grochowskiej 120, gdzie udało się praktycznie połączyć ze sobą dwa żywioły: wiatr i ogień i choć jeszcze nie wszyscy lokatorzy są na 100% przekonani do nowego wyglądu ich budynku to naszym zdaniem pomysł jest ciekawy i wart naśladowania.

Grenada na Grochowie

Ciekawy pomysł aby pomalować w czasie termomodernizacji kamienicy wnęki w jaskrawe kolory zaproponował innym lokatorom pan Marcin. Stąd ten pomysł? Otóż pan Marcin to zapalony podróżnik, który postanowił na Grochowie odtworzyć obraz, który go oczarował w hiszpańskim mieście Grenada.

Rewelacja!

Na razie z nowego wyglądu oprócz członków zarządu wspólnoty mieszkańców cieszy się najbardziej właściciel sklepu firmowego "Skala". "Dla mnie rewelacja. Mój sklep, który prowadzę w tym miejscu od 24 lat i sprzedawany w nim asortyment dobrze się komponują z wyglądem odnowionej elewacji " - tłumaczy wyraźnie zadowolony i dodaje: "Szary kolor nie będzie się tak szybko brudził a przy Grochowskiej gdzie jest znaczne natężenie ruchu i związane z tym zanieczyszczenie powietrza jest to duży problem".

Trochę z dystansem do nowego wyglądu zbudowanej w 1928 roku kamienicy podchodzą starsi mieszkańcy. "Jednego dnia jestem na tak, drugiego coś bym zmieniła. Ludzie potrzebują trochę czasu, żeby się przyzwyczaić." - mówi jednak z lokatorek.

Będą kolejne?

Czy kamienica na Grochowskiej 120 ma swojego sobowtóra w południowej Hiszpanii tego nie wiemy, jednak na warszawskiej Pradze jest na pewno jedyna a czy będzie inspiracją dla kolejnych wspólnot-  czas pokaże. Sama miałaby duże szanse aby startować w konkursie Kolorowa Praga, jednak czy będzie on jeszcze w przyszłości kontynuowany o to zapytaliśmy w Urzędzie.

"Bardzo byśmy chcieli kontynuować konkurs, jednak najpierw musimy postarać się o środki na ten cel. Na pewno kwoty będą mniejsze niż w konkursie Kolorowa Praga, proszę pamiętać, że były to środki przyznane nam z sekretariatu Euro 2012 w ramach rewitalizacji Pragi przed mistrzostwami. Myślimy, żeby zrobić coś ale na trochę mniejszą skalę" - tłumaczy Ewelina Buczyńska, rzecznik Urzędu Praga Południe.
Źródło: Portal Twoja Praga
2013-08-30 09:52 1234

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.