Grochowską 105 chronią daszki. Planów na przyszłość brak...

Kamienica przy Grochowskiej 105 została zabezpieczona
Kamienica przy Grochowskiej 105 została zabezpieczona

Opuszczoną kamienicę przy Grochowskiej 105 od kilku dni zabezpieczają daszki. Ich montaż chroni przechodniów przed spadającym tynkiem, i to niestety wszystko, co można dziś powiedzieć, gdyż urząd obecnie nie ma konkretnych decyzji dot. tej nieruchomości.

Co dalej z Grochowską 105?

O dalsze losy niszczejącego od wielu lat obiektu zapytaliśmy w Urzędzie Dzielnicy Praga Południe.

"Co do planów związanych z tą nieruchomością to wiadomo, że w 2009 roku rozważana była możliwość jej zbycia. Jednak nie doszło do tego i konkretnych decyzji na razie nie ma. W chwili obecnej, ze względu na zły stan techniczny nieruchomość jest wyłączona z użytkowania decyzją PINB i zabezpieczona przed dostępem osób trzecich. Obecnie trwa zabezpieczenie przed spadającymi tynkami (budowa daszków)." - wyjaśnia rzecznik prasowy Jerzy Gierszewski.

Mediateka...

Nieruchomość przy Grochowskiej 105 stanowi w 100% własność m. st. Warszawy, dlatego Urząd bez problemów może inwestować na tym terenie. W 2010 roku rozważano wybudowanie w tym miejscu, po uprzednim wyburzeniu przedwojennej kamienicy Mediateki - czyli  nowoczesnej Biblioteki Multimedialnej.
2017-03-28 11:21 5293

Komentarze

~KASIK

No i jak to wygląda!!! Jeżdżę codziennie Grochowską do pracy i jak widzę te stare zabarykadowane kamienice to się nóż w kieszeni otwiera. A sprzedać to w cholere albo oddać bo miasto i tak prędko nic z tym nie zrobi i będzie tak stało i straszyło....

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.