Grochów traci dwie ulice. Attykowa i Tarczowa zostały zniesione

Plan Warszawy z widocznymi ulicami: Attykowa i Tarczowa
Plan Warszawy z widocznymi ulicami: Attykowa i Tarczowa
Na wczorajszej sesji radni jednogłośnie znieśli nazwy ulic: Attykowa i Tarczowa. Przedwojenne ulice, dziś praktycznie nieistniejące, bez zabudowań i przypisanych adresów zostały na prośbę Biura Geodezji i Katastru zniesione. Ostateczną decyzję o ich likwidacji podejmie Rada Warszawy.

Ulice: Attykowa i Tarczowa zostały wytyczone na Grochowie w latach 30-tych XX wieku jako niewielkie drogi gruntowe. Przed 1939 rokiem zostały zabudowane kilkunastoma niewielkimi murowanymi domami. W 1973 roku w związku z budową Trasy Łazienkowskiej i Alei Stanów Zjednoczonych ulice i ich wyburzona zabudowa, przecięte wpół nową arterią zostały skazane na upadek i zapomnienie...

Jako ciekawostkę można podać fakt, iż przy Tarczowej urodziła się i wychowała Elżbieta Jędrych-Pordes - autorka książki "Urodziłam się na Grochowie".
2016-05-17 14:17 2130

Komentarze

~Stroszek

Urodziłem się na Tarczowej i mieszkałem za dzieciaka kilka lat. Niewiele pamiętam, ale wiem na bank, że sąsiad miał stajnię z końmi. Pani Jędrych mieszkała obok, przez ścianę, ale nie kolegowaliśmy się wcale. Różnica wieku.

~Rafał Wodzicki

W szkole 120 na Międzyborskiej miałem kolegów zamieszkałych przy tych ulicach.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.