Gorzki smak piwa. Winna polityka...

Adam Rosiński, fot. facebook.com/adam.rosinski.5872
Adam Rosiński, fot. facebook.com/adam.rosinski.5872
"Chciałem pod placem Szembeka otworzyć klimatyczną, czesko-słowacką piwiarnię pod nazwą Pivnica SzemBeczka. Zaczynam się jednak wahać, gdyż nie cierpię, jak polityka wpieprza się wszędzie..." - pisze na swoim facebookowym profilu Adam Rosiński - zwycięzca przetargu na wynajęcie 86-metrowego lokalu w podziemiach pawilonu na placu Szembeka.

Nowy plac Szembeka

Dawno, dawno temu działał w tym miejscu dość obskurny szalet miejski zastąpiony w ostatnich latach przed remontem placu lokalem gastronomicznym oferującym kebab. Odnowiony kosztem około 22 mln zł plac Szembeka zmienił się diametralnie. W miejscu szaletu publicznego został zbudowany nowoczesny pawilon. Jego górną część tzn. akwarium zajmuje od maja 2013 roku Centrum Promocji Kultury prowadząc kiosk z plakatami.

Nieczynne podziemia pawilonu wraz z infrastrukturą szaletu wciąż pozostają zamknięte, co wielokrotnie było wypominane przez radnego Marka Borkowskiego z PIS. Jakby tego było mało, zacietrzewienie dotyczące zakończonego pod koniec 2012 roku remontu placu doszło do takiego poziomu, iż radna Romualda Wąsik z PIS uparcie twierdziła na ostatni sesji, iż plac był otwierany aż trzy razy...

Warto jeszcze przypomnieć, iż w czasie oficjalnego otwarcia placu grupa lokalnych społeczników - niezadowolonych z wysokich ich zdaniem kosztów przebudowy placu trzymała w rękach duży transparent z napisem "Na co POszły 22 mln złotych?".

W takiej sytuacji słowa Adama Rosińskiego, wieloletniego samorządowca z Kamionka jakoś mniej dziwią...

Pivnica SzemBeczka - klimatyczna knajpa

Dzielnica Praga Południe aby wyłonić najemcę lokalu ogłosiła dwa przetargi. W pierwszym nikt nie nie zgłosił. Drugi zakończony powodzeniem i podpisaniem umowy wygrał pan Adam Rosiński, który będzie płacił stawkę 15,45 zł za m kw. Umowa została podpisana na okres 10 lat.

Niestety, zwycięzca wciąż się waha czy otworzyć klimatyczny lokal, w którym będzie można się napić piwa z lokalnych browarów naszych południowych sąsiadów. Warto zaznaczyć, iż znajdująca się w lokalu toaleta ma być udostępniana przez najemcę przechodniom czy turystom a o jej obecności na placu mają informować specjalne strzałki. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że przez podziemny pawilon jest możliwy dostęp do całej infrastruktury placu, co w przypadku jakieś awarii może być dużą niedogodnością dla najemcy i jego klientów.

Obecnie do uruchomienia toalety potrzeba tylko podłączenia armatury i wykończenia pomieszczenia. Winda, drzwi - wszystko jest gotowe. Samego wykończenia i zaaranżowania wnętrza wymaga również lokal pod przyszłą piwiarnię.

"W umowie jest zapis, że najemca zobowiązuje się najpóźniej do dnia 4.04.2014 r. rozpocząć działalność, czyli od momentu podpisania umowy ma dwa miesiące na zrobienie wszystkich prac i rozpoczęcie działalności" – tłumaczy Ewelina Buczyńska, rzecznik Urzędu Praga Południe.
Źródło: Portal Twoja Praga
2014-02-28 09:34 1091

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.