Generał Sosabowski patronem parku Znicza?

Południowopraska Wspólnota Samorządowa na wniosek środowisk patriotycznych proponuje, by park Znicza na Grochowie nosił imię generała Stanisława Sosabowskiego. Inicjatywa od kilku dni ma już charakter oficjalny.

Park Znicza na Grochowie zmieni nazwę?

O poparcie inicjatywy członkowie WWS zwrócili się do mieszkańców podczas uroczystości 183. rocznicy Bitwy pod Olszynką Grochowską. Przypomniano jednocześnie, iż w tym roku przypadają dwie duże rocznice z życia generała Stanisława Sosabowskiego. Są nimi 75. rocznica obrony Grochowa we wrześniu 1939 roku i 70. rocznica bitwy o Arnhem.

"Jako emerytowi postać generała bardzo dobrze znana ale czy nie ma jakieś inicjatywy na nazwę bardziej dziecięcą, młodzieżową? Nie wchodźmy w to... jest przesyt. Co ten park dziecięcy ma z tym wspólnego? Sugeruję inne nazwy: "Bolka i Lolka" czy "Koziołka Matołka" - taka jest moja propozycja" - mówił starszy mężczyzna, którzy przyjechał do parku Znicza z Saskiej Kępy aby spędzić czas z wnuczką.

Obecnie bohaterski obrońca Grochowa jest patronem ulicy na Gocławiu oraz tablicą pamiątkową zawieszoną 26 września 2009 roku na ścianie Centrum Promocji Kultury przy ulicy Podskarbińskiej 2.
Źródło: Portal Twoja Praga
2014-02-25 09:49 1125

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.