Fundacja pomagająca narkomanom opuściła Grochów

Fundacja Redukcji Szkód opuściła Grochów
Fundacja Redukcji Szkód opuściła Grochów
Fundacja Redukcji Szkód - prowadząca działania mające na celu minimalizowanie szkód zdrowotnych i społecznych związanych z używaniem środków psychoaktywnych, na miesiąc przed terminem rozwiązała umowę na najem lokalu przy Grenadierów 34. Fundacja nie zamierza szukać nowego lokalu na terenie Grochowa ani całej dzielnicy Praga Południe.

Pierwotnie Fundacja zamierzała prowadzić działalność przy Kickiego 1. Z uwagi na działania, w tym m.in. realizowany program wymiany igieł narkomanom, lokalizacja ta spotkała się z protestami mieszkańców Grochowa. Władze dzielnicy szukając kompromisu, a także chcąc wesprzeć działania Fundacji zaproponowały inny lokal - na piętrze pawilonu przy Grenadierów 34. Miał on pełnić funkcję biura, a Fundacja zapewniała, podpisując oświadczenie, iż w lokalu nie będą przyjmowane osoby uzależnione.

Tak też się stało. Sporadycznie używany lokal, nie posiadający nawet szyldu stał się dla Fundacji rodzajem magazynu. Umowa wygasająca planowo w dniu 27.04.2016 r. została rozwiązana przed czasem, w dniu 31.03.2016 roku. Fundacja nie zamierza szukać kolejnej lokalizacji na terenie dzielnicy.
2016-05-13 12:01 2099

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.