Foto Cafe - kawiarnia na Grochowskiej

Cafe Foto, fot. Aneta Sypniewska
Cafe Foto, fot. Aneta Sypniewska
Od 3 lipca 2013 r. na ul. Grochowskiej 278, przy budynku Urzędu Dzielnicy Praga Południe działa kawiarnia Foto Cafe.

Nazwa nawiązuje do pasji jednej z jej właścicielek: Urszuli Sypniewskiej - Świątek i Anety Sypniewskiej, która zajmuje się fotografią, głównie portretową. Stąd też jednym elementów wystroju przytulnego wnętrza utrzymanego w ciepłych czerwono- pomarańczowo - fioletowych barwach są kontrastujące czarno - białe fotografie na ścianach. Firma ma rodzinne tradycje, gdyż rodzina Sypniewskich będąca właścicielem lokalu od 28 lat związana jest z tym rejonem , choć w innej branży - prowadzi sklep jubilerski przy Rondzie Wiatraczna.

Lokal mogący pomieścić około dwudziestu gości oferuje dość szeroki repertuar dań i napojów. Jak na kawiarnię przystało królują rozmaite gatunki kaw i herbat. Są też soki ale i ciepłe dania lunchowe: zupy oraz specjalność zakładu – pierogi. Dla spieszących się do pracy nie brakuje kanapek, croissantów czy cieszących się sporą popularnością placków warzywnych. A dla lubiących podelektować się w spokoju - domowych ciast.

Wszystko to idealnie trafia w potrzeby klientów, wśród których dużą grupę stanowią pracownicy pobliskich urzędów i instytucji, studenci mieszczącej się niedaleko uczelni, a także inni mieszkańcy Pragi i osoby, które po prostu szukają miejsca na chwilę z dobrą kawą w tej części miasta.

Właścicielki oferują także sesje zdjęciowe, imprezy okolicznościowe oraz wynajem lokalu na zorganizowane imprezy w weekendy. W przyszłości planowany jest konkurs fotograficzny na temat Pragi, w którym prace zwycięzców ozdobią ściany kawiarni.

Kawiarnia czynna jest codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17 lub o do ostatniego klienta. Posiada klimatyzację, wi- fi, jest możliwość płatności kartą.
Źródło: Portal Twoja Praga
2013-12-23 17:41 2372

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.