Fontanna na Place Szembeka uruchomiona po zimie

Już dziś pracownicy firmy Motyw z Łodzi wykonają po zimowej przerwie wstępny rozruch miejskiej fontanny na placu Szembeka. Uruchomienie docelowego trybu zaplanowano na czwartek - 17 kwietnia.

Kolorowa fontanna

Fontanna wykonana przez firmę Watersystem posiada 62 dysze Aquajet ukryte w nawierzchni odnowionego w ubiegłym roku placu. Dysze ustawione w dwóch równoległych do siebie liniach sprawiają, iż woda "tańczy i skacze" w górę do wysokości 1,5 metra, a potem ucieka przez stalowy ruszt pod ziemię.

Dodatkowo atrakcją fontanny są kolorowe podświetlenia ledowe. Ich program w zależności od potrzeb może być oczywiście zmieniany. Nad wszystkim czuwa system uzdatniania wody FRM600.

Przypominamy, iż woda tak jak we wszystkich fontannach miejskich, pomimo uzdatniania i dezynfekcji nie jest przeznaczona do picia i kąpieli.

Umowa podpisana z firmą Motyw na 2 lata przewiduje konserwację oświetlenia placu Szembeka oraz wykonywanie konserwacji i eksploatacji instalacji fontanny w okresie od 15 kwietnia do 15 października. Jej koszt to prawie 59 tys zł.
Źródło: Portal Twoja Praga
2014-04-17 08:11 852

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.