Finał Wielkiej Zbiórki Książek

31 maja zakończyliśmy zbieranie książek w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zaczytani.org – oddaj książkę, stwórz bibliotekę, zainspiruj innych”, dzięki której tworzone są biblioteki w szpitalach, domach dziecka i hospicjach. Chcielibyśmy z dumą oznajmić, że w Urzędzie Praga-Południe (w siedzibach przy ul. Grochowskiej 274 i Podskarbińskiej 6) udało nam się zebrać ok. pięciuset książek! Są wśród nich lektury szkolne, komiksy, albumy poświęcone geografii świata i Polski, przyrodzie i piłce nożnej.

Są klasyczne książki takich autorów jak Arkady Fiedler, Alfred Szklarski, Hanna Ożogowska, Alina i Czesław Centkiewiczowie, Lucy Maud Montgomery, Mark Twain i wielu, wielu innych. Najmłodsi znajdą też książeczki i wierszyki dla siebie.

Dar serca okolicznych mieszkańców i pracowników urzędu będzie doskonałym początkiem biblioteki, która zostanie zorganizowana w Szpitalu Dziecięcym im. prof. Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej w Warszawie, na Saskiej Kępie.

Mamy nadzieję, że przy lekturze ofiarowanych przez nas książek mali pacjenci zapomną o chorobie i dolegliwościach. Że na ich buziach częściej pojawi się uśmiech radości i zapomną choć na chwilę o swych codziennych troskach. Także ich rodzice, często spędzający bardzo dużo czasu przy łóżku swojej pociechy, znajdą w naszej bibliotece coś dla siebie, gdyż udało nam się zebrać całkiem pokaźną kolekcję literatury dla starszych czytelników.

Była to pierwsza Wielka Zbiórka Książek na terenie Warszawy. Ponad 300 punktów zbiórek, do których warszawiacy mogli przez cały maj przynosić książki, znajdowało się m.in. w wielu instytucjach rządowych, muzeach i teatrach, księgarniach, kawiarniach dla dzieci i rodziców, w Empikach i galeriach handlowych. Książki zbierały również przedszkola, szkoły, uczelnie wyższe i biblioteki.

Mamy nadzieję, że dane nam będzie powtarzać tę akcję aż do momentu, gdy w bibliotekach na terenie szpitali, domów dziecka i hospicjów zabraknie miejsca na półkach. Wtedy zapewne wymyślimy coś innego. Czytanie ma wielką przyszłość!
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2015-06-02 10:19 1257

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.