Finał konkursu "Poznajmy się bliżej”

Trwa piętnasta edycja konkursu z wiedzy o policji i bezpieczeństwie organizowana przez Komendę Stołeczną Policji. We wtorek 16 lutego odbył się finał etapu dzielnicowego. O godz. 11:00 w siedzibie VII Komendy Rejonowej Policji do pisemnego testu przystąpiło 7 trzyosobowych drużyn reprezentujących 7 szkół podstawowych z Pragi Południe, Wawra i Rembertowa: SP nr 86, SP nr 120, SP nr 215, SP nr 246, SP nr 312 – wszystkie z Pragi Południe, SP nr 204 z Wawra i SP nr 217 z Rembertowa.

Konkurs jest integralną częścią programu profilaktycznego pn. „Bezpieczna Szkoła”, który poprzez edukację uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, ma zapobiegać zdarzeniom przestępczym oraz nieszczęśliwym wypadkom, których ofiarami mogą stać się dzieci i młodzież. Aby zaliczyć test dzieci musiały wykazać się wiedzą o historii, strukturze i zadaniach policji, o bezpieczeństwie na drodze, w domu i na podwórku, zasadach ruchu drogowego, rodzajach przestępstw, programach prewencyjnych. Dzieci musiały znać stopnie policyjne, rodzaje i składniki munduru policjanta, a także cechy legitymacji policyjnej.
To był bardzo trudny egzamin! Najlepszymi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 246 z Pragi Południe, którzy zdobyli 78 punktów na 90 możliwych.

Zwycięski zespół tworzyły dziewczęta: Ania z klasy 4, Ola z klasy 5 i Natalia z klasy 6. To one będą reprezentowały 3 dzielnice: Pragę Południe, Rembertów i Wawer podczas czerwcowego finału w Pałacu Kultury i Nauki. Finalistki będą musiały zmierzyć się ze zwycięzcami innych dzielnic, odgrywając dramę teatralną pt. „Ufam sobie”.

Konkursowi patronował Burmistrz Dzielnicy Praga Południe Tomasz Kucharski, który osobiście wręczył nagrody zwycięzcom, pozostałym uczestnikom i ich opiekunom.

Do zobaczenia w czerwcu! Będziemy trzymać kciuki!
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2010-02-17 14:30 1071

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.