Finał działań warsztatowych projektu "Grochów, Grochów"

Finał działań warsztatowych prowadzonych od marca 2015 roku zakończony dwoma pokazami 11.12.2015 godz. 20.00 prapremiera, 12.12.2015 godz. 19.00 premiera. Pokazy odbędą się w Teatrze Akt, ul. Łaziebna 9. Wstęp wolny.

Opieka artystyczna: Sylwia Hanff, Marek Kowalski, Tomasz Musiałowicz
Występują: Barbara Herman, Olga Puszczyńska, Marzenna Olszewska, Hanna Jabłońska, Magda Jakubow, Dorota Mrozowicka, Nadia Szypilow, Małgorzata Olecka, Mirella Kurkowska, Dominik Muraszko, Marek Wasilewski, Heniek Małolepszy, Mirek Barbachowski, Jarek Arkuszewski
Muzyka: Robert Jędrzejewski i Heniek Małolepszy
Grafika:Mirek Barbachowski
Slajdy:Sylwia Zawadzka

Projekt Grochów, Grochów wspiera finansowo m.st Warszawa.

Grochów, Grochów to cykl spotkań warsztatowych z zakresu teatru dla młodzieży i dorosłych, nawiązujący stylistyką do myśli i estetyki wybitnego polskiego twórcy Tadeusza Kantora. Spotkania skoncentrowane były na przybliżeniu twórczości Kantora, jego inspiracji i sposobu uprawiania teatru. Poszukiwano „teatru wzruszeń”jednocześnie metafizycznego i jarmarcznego bliskiego życiu, który będzie odpowiedzią na tęsknotę współczesnego widza. Kantorowską koncepcję cielesności, roli aktora, ruchu i rytmu wzbogacono o metody teatru butoh i pantomimy. Cykl spotkań kończy się pokaz spektaklu Grochów, Grochów /tytuł nawiązuje  do spektaklu Cricot 2/.

Grochów, Grochów to mityczna kraina w oparach poezji i prozy Stasiuka, Białoszewskiego, Stachury i Wyspiańskiego, klisz pamięci dzieciństwa i wieku młodzieńczego uczestników zdarzenia.
2015-12-08 14:07 1532

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.