Festyn z okazji "Dnia Matki" i "Dnia Dziecka"

W dniu 27 maja 2007 roku na terenach rekreacyjnych przy ul. Majdańskiej odbył się festyn sportowo-rekreacyjny z okazji "Dnia Matki" i "Dnia Dziecka". W ramach festynu odbyły się pokazy: szermierki-Polski Klub Szermierczy, judo i gimnastyki akrobatycznej – UKS ,,Praskie Centrum Sportów Walki” , boksu w wykonaniu UKS ,,Fenix”, tańca sportowego grupy ,,Hand to Hand” oraz tańców latynoamerykańskich w wykonaniu Praskiego Klubu Tanecznego.

Uczestnicy konkurencji sportowo-rekreacyjnych (w szczególności dzieci) za zaliczenie ich otrzymywali słodkie upominki. Najaktywniejsi otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy oraz wzięli udział w losowaniu nagród rzeczowych w postaci sprzętu sportowego. W czasie imprezy przeprowadzono cross rowerowy i mini turniej koszykówki o puchar prezesa TKKF ,,Varsovia”. Po rozegraniu konkurencji sportowych i zawodów odbywało się podsumowanie rywalizacji, podczas której jego uczestnikom i zwycięzcom wręczano pamiątkowe medale, statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe. Konkursy wiedzy o Pradze Południe i o sporcie cieszyły się dużą frekwencją. Dużym zainteresowaniem uczestników festynu cieszyły się także występy estradowe.

W festynie aktywnie uczestniczyły południowopraskie służby mundurowe. Policja zaprezentowała radiowóz i stoisko informacyjne o działaniach profilaktyczno-prewencyjnych prowadzonych przez Policję oraz sposoby walki z patologiami społecznymi. Straż Pożarna zaprezentowała wóz bojowy oraz urządzenia gaśnicze. Przy realizacji zadania współpracę podjęto z firmami, które zapewniły program artystyczny, nagłośnienie i oprawę muzyczną, urządzenia pneumatyczne, basen z piłeczkami, krokodyl, zamek i ściankę wspinaczkową wraz z obsługą i ochroną.

Uczestnikom imprezy zapewniono opiekę medyczną oraz zaplecze sanitarno-higieniczne. Festyn organizowany był przede wszystkim dla dzieci i młodzieży z południowopraskich szkół oraz mieszkańców osiedli ,,Grenadierów” ,.,,Majdański”, ,,Igańska” i ,,Osiedla Młodych”. W imprezie uczestniczyło ogólnie około 600-700 mieszkańców w wieku od 2 do 100 lat. Wśród uczestników festynu byli nie tylko mieszkańcy pobliskiego osiedla, ale także inni mieszkańcy z Dzielnicy Praga Południe . Licznie na festyn przybyli rodzice z małymi dziećmi.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2007-05-28 16:03 1197

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.