Europa zmienia Warszawę

Na zorganizowanej przez Urząd m.st. Warszawy wystawie „Europa zmienia Warszawę” znalazły się zdjęcia z przebiegu projektu „Będę atrakcyjnym pracownikiem”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i realizowanego przez Urząd Dzielnicy Praga Południe na terenie Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich Majdańska, będącego inicjatorem projektu. Wystawę można oglądać jeszcze do 5 września u zbiegu Krakowskiego Przedmieścia i Placu Zamkowego, pod wieżą kościoła św. Anny.

W okresie letnich wakacji szkolnych uczestnicy projektu wzięli udział w praktykach zawodowych. Współpracę z zespołem projektu w zakresie przygotowania zawodowego uczestników podjęły kluczowe dla warszawskiego rynku gastronomiczno-hotelarskiego hotele najwyższej klasy, takie jak: Le Meridien Bristol, Marriott, Mamaison Hotel Le Regina Warsaw, Ibis Centrum Hotel, Sheraton, Westin, Polonia Palace Hotel, Kyriad Prestige, Radisson Blu, znakomite restauracje i kluby - Restauracja Belvedere - Café Łazienki Królewskie, Restauracja Dom Polski, Moonsfera, You&Me Bar, Nine Club&Restaurant, a także jedyna w swoim rodzaju sala degustacyjna i sklep winiarski 4 Senses.

Wyznaczeni przez pracodawców opiekunowie praktykantów podjęli się profesjonalnej realizacji autorskiego programu praktyk zawodowych, opracowanego na potrzeby projektu. Do końca sierpnia młodzież doskonaliła umiejętności na stanowiskach barmana, sommeliera lub kucharza. Uczestnicy zdobywali bezcenne doświadczenie w bezpośrednim kontakcie z gośćmi hoteli i restauracji, uczyli się szybkiego i sprawnego wykonywania zadań w swojej branży, mieli okazję poczuć się jak profesjonaliści. Opinie opiekunów praktykantów świadczą o tym, ze zdecydowana większość młodzieży odbywającej praktyki sprostała wymaganiom i wykonywała swoje zadania na wysokim poziomie. Uczestnicy, rozumiejąc, że praktyki są częścią drogi prowadzącej do sukcesu w wybranej przez siebie branży, podeszli do nich z dużym zaangażowaniem, przekładającym się na jakość wykonywanych zadań, dzięki czemu część praktykantów po ukończeniu nauki szkolnej może zyskać szansę na zatrudnienie w prestiżowych warszawskich placówkach, a kilkoro uczestników skorzystało ze złożonej przez pracodawców propozycji pracy w kolejnym miesiącu wakacji.

Dzięki udziałowi w praktykach, uczestnicy poznali klimat, kulturę i standardy obowiązujące w konkretnym miejscu pracy, a także podnieśli swoją wartość na rynku pracy. Otrzymali szansę pokazania się z najlepszej strony i nawiązania stałej współpracy z pracodawcami.

W październiku i grudniu tego roku zespół projektu zorganizuje na terenie ZSGH Majdańska otwarte spotkania z pracodawcami z branży gastronomiczno-hotelarskiej. Na spotkaniach uczestnicy projektu zaprezentują umiejętności nabyte w trakcie kursów i praktyk zawodowych. Szczegółowe informacje dotyczące terminów spotkań znajdą Państwo na stronie www.zsgh.edu.pl .
Serdecznie zapraszamy.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2010-09-10 22:10 1122

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.