Estakady Trasy Siekierkowskiej ukończone

30 października 2010 roku od godz. 10.30 do ruchu dopuszczone zostaną estakady Trasy Siekierkowskiej nad skrzyżowaniem ulic: Marsa, Płowieckiej i Ostrobramskiej.

Przebudowa węzła Marsa prowadzona jest od 2000 r. na skrzyżowaniu trasy Siekierkowskiej z drogą krajową nr 2. Dotychczasowy koszt realizacji inwestycji to 164,7 mln zł, z czego dofinansowanie UE wyniosło 118 mln zł.

W sobotnim uroczystym otwarciu udział wezmą m.in.: Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy Jacek Wojciechowicz, Zastępca Dyrektora Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych Andrzej Makowelski oraz przedstawiciele inwestora zastępczego i wykonawcy robót.

Jednak aby cały węzeł był w pełni funkcjonalny potrzebna jest przebudowa sypiących się i grożących w każdej chwili zawaleniem wiaduktów na ulicy Marsa (nad torami kolejowymi) oraz przebudowanie skrzyżowania ul. Marsa z Chełmżyńską i Żołnierską. Niestety na zrealizowanie tych inwestycji będziemy musieli poczekać co najmniej 2 lata. Koszt samych nowych wiaduktów nad torami to ok. 150 ml zł.

Zmiany na rondzie?

Zaskakujący natomiast jest projekt wprowadzenia od 1 grudnia 2010 r. sygnalizacji świetlnej na oddanym już wcześniej rondzie, na którym w tym momencie ruch odbywa się w układnie "turbinowym".
Źródło: Portal Twoja Praga
2010-10-29 12:11 979

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.