Dzień Dziecka w CPK

Dzień Dziecka świętowaliśmy w Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej wraz z najmłodszymi mieszkańcami dzielnicy i ich rodzinami. Zabawie i konkursom nie było końca!

Organizatorzy, którymi byli Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Stowarzyszenie "Wspólne Podwórko", Zespół Ognisk Wychowawczych oraz Centrum Promocji Kultury, dołożyli wszelkich starań, aby dzień ten zapisał się na długo w pamięci maluchów. Wśród bogatej oferty programowej pikniku każdy mógł znaleźć aktywność dla siebie: zajęcia plastyczne z decoupage, wyrabianie kwiatów z bibuły, czy lepienie w glinie, warsztaty brazylijskiej capoeiry, szachy,  warsztaty street artu.

Imprezę otworzył występ zespołu perkusyjnego Bloco Central, warszawskiej grupy, grającej energetyzującą sambę batucadę - karnawałową muzykę perkusyjną rodem z gorącej Brazylii. Na scenie można również było podziwiać występy wokalne i taneczne dzieci z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz pokaz mody.

W czasie imprezy dzieci wspólnie tworzyły  z panią Agnieszką Karmowską uśmiechnięte i przerażające maski oraz atrybuty prawdziwych detektywów: wąsy, kapelusze itp., z panią Bożeną Jaszcz ozdabiały metodą decoupage zawieszki, a wiosenne wianki robiły z  pani Bożeną Woźniak. Z gliny dzieci tworzyły fantastyczne stworki pod opieką pani Kamili Nyckowskiej.

W trakcie licznych konkursów sportowych, w tym w petankę (Pétanque) – tradycyjną francuską grę w bulle, można było wygrać m.in. vouchery na gokarty firmy K1Karting.

W tym dniu W Centrum Promocji Kultury nie zabrakło Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy Tomasza Kucharskiego, który złożył wszystkich dzieciom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.

W czasie imprezy nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Za co kocham Egipt?” organizowanego przez Ambasadę Egiptu. Zwycięzcy odebrali nagrody - książki o Egipcie z rąk Ahmeda Sobhi  Dyrektora Biura ds. Turystyki Ambasady Egiptu.

Na dzieci czekało wiele atrakcji, jak gry planszowe, malowanie buziek, kiermasz, warsztaty street artu, miasteczko rowerowe przygotowane przez Akademię Rowerową „TRYBIK”, dmuchane zamki i zjeżdżalnie, wata cukrowa i grill.

Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się 2 wozy ratowniczo-gaśnicze z JRG 5 oraz radiowóz z Komendy Stołecznej Policji.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2014-06-03 10:43 1327

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.