Dzielnica zabezpieczyła opuszczony pawilon sportowy KS "Orzeł"

Przy Podskarbińskiej 11 od kilku dni trwają prace nad zabezpieczaniem dostępu do zabytkowego pawilonu sportowego Klubu Sportowego "Orzeł" na Grochowie.

Niszczejący od kilku lat budynek o bardzo ciekawej żelbetowej konstrukcji powstał wg projektu Macieja Nowickiego i Zbigniewa Karpińskiego w latach 1938-39. Od początku lat 70-tych XX w. w związku z oddaniem do użytku w jego bezpośrednim sąsiedztwie toru kolarskiego budynek z nieco zmodernizowanym wejściem był użytkowany przez Klub Sportowy "Orzeł".

Po wyłączeniu z eksploatacji obiekt został zajęty przez bezdomnych. Zbierali się w nim narkomani, urządzane były libacje alkoholowe co stwarzało bezpośrednie zagrożenie dla okolicznych mieszkańców.

Interwencja Urzędu

Na prośbę mieszkańców oraz radnych dzielnicy wszystkie wejścia oraz okna zostały zamurowane. Tym samym pawilon został całkowicie wyłączony z dostępu dla osób niepowołanych. Prace, których koszt wyniósł 15 tys. zł zostały pokryte ze środków Urzędu, choć obiekt nadal należy do KS "Orzeł"...

Co dalej?

Odpowiedź jaki będzie dalszy los zabytkowego pawilonu sportowego poznamy już za kilka dni na zorganizowanej przez Urząd konferencji.
Źródło: Portal Twoja Praga
2012-11-19 08:34 1344

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.