Dzielnica ogłosiła przetarg na remont ulicy Chrzanowskiego

Urząd Dzielnicy Praga Południe ogłosił przetarg na budowę ulicy Chrzanowskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Podskarbińską do skrzyżowania z ulicą Wiatraczną na Grochowie.

Położona w części przemysłowej Grochowa ulica Wojciecha Chrzanowskiego kojarzona jest głównie z powodu fatalnego stanu jej nawierzchni - i nic w tym dziwnego, skoro ułożona na początku lat 50-tych betonowa kostka tzw. trylinka przetrwała do dnia dzisiejszego w niezmienionej formie ponad 60 lat...

Przewidziany zakres robót obejmuje budowę ulicy Chrzanowskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Podskarbińską do skrzyżowania z ulicą Wiatraczną o długości 733,99 m. Ulica o nowej nawierzchni z asfaltobetonu zmieni się nie do poznania. Po dwóch stronach zostaną wykonane nowe chodniki, pojawi się również ścieżka rowerowa. Projekt zakłada nowe oświetlenie całej ulicy wraz z zabezpieczeniem istniejących kabli elektroenergetycznych kolidujących z projektowanym zagospodarowaniem terenu.

W czasie prowadzonych prac zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu.

54 drzewa do wycinki

Ze względów sanitarnych zostanie wyciętych 52 drzew. Są to głównie klony i lipy, które mają chory pień, głęboko spękaną korę lub są drzewami uschniętymi czy usychającymi. Dwa drzewa zostaną usunięte z uwagi na kolizję z nowym projektem.

W miejsce usuniętych drzew zostaną posadzone nowe w ilości 61 szt.
Źródło: Portal Twoja Praga
2013-03-15 12:46 1054

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.