Dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 72 im. Przyjaciół Grochowa posadziły "Pola Nadziei"

28 października 2008 roku dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 72 im. Przyjaciół Grochowa w Towarzystwie Burmistrza Dzielnicy Praga Południe Tomasza Kucharskiego posadziły przed Urzędem Dzielnicy południowopraskie „Pole Nadziei”.

W   październiku na całym świecie zbierane są pieniądze na Hospicja Domowe opiekujące się umierającymi w ostatnich dniach ich życia. Praga Południe już po raz kolejny włączyła się do akcji "Pola Nadziei". Tegoroczne fundusze na zakup cebulek żonkili zostały ofiarowane przez pracowników Urzędu Dzielnicy Praga Południe, którzy nie skąpili środków podczas zbiórki zorganizowanej na początku października. Jak co roku zebrane pieniądze zasilą konto Hospicjum Domowego Zgromadzenia Księży Marianów na ulicy Tykocińskiej 27/35. Hospicjum to opiekuje się chorymi w ostatniej fazie choroby nowotworowej oraz ich rodzinami z całej prawobrzeżnej Warszawy.

W uroczystości obok Burmistrza Dzielnicy oraz radnych: Ireny Bartosińskiej i Bożeny Manarczyk, dzieci i nauczycieli ze SP nr 72, uczestniczył dyrektor Hospicjum Domowego Zgromadzenia Księży Marianów ks. Andrzej Dziedziul. Podczas powitania zgromadzonych powiedział on, iż "największy dar jaki możemy dać nieuleczalnie chorym w ostatnich godzinach ich życia, to nasza obecność, uwaga i miłość.” Słowa księdza skierowane były przede wszystkim do dzieci ze szkoły im. Przyjaciół Grochowa, jako lekcja – pierwsza, a zarazem najważniejsza na drodze do zrozumienia istoty wolontariatu.

Program "Pola nadziei" został stworzony przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii, pomagającą nieuleczalnie chorym na raka. Celem programu jest pozyskanie środków finansowych na utrzymanie hospicjów oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie. Już w czasach starożytnych żonkil był symbolem nadziei na nowe życie – odrodzenie. W tradycji chrześcijańskiej żonkil symbolizuje triumf poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią, życia wiecznego nad ziemskim. Kwiat poprzez swoją subtelność, barwę i zapach jest wyrazem kruchości i ulotności życia. Dziś dzięki akcji „Pola Nadziei” kwiat ten symbolizuje przede wszystkim nadzieję w walce z chorobą nowotworową.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2008-10-29 12:43 1150

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.