Dyskusja o przyszłości ronda Wiatraczna

Badanie potrzeb mieszkańców związanych z rondem Wiatraczna
Badanie potrzeb mieszkańców związanych z rondem Wiatraczna
Zapraszamy serdecznie wszystkie na dyskusję dotyczącą przyszłości ronda Wiatraczna, organizowaną przez Uniwersytet Warszawski, Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego i Stowarzyszenie Badawczo-Animacyjne Flâneur.

Dyskusja odbędzie się w Centrum Społecznym Paca 40 (ul. Paca 40), 15 marca (wtorek), w godzinach 15.30 - 17.30. Będzie ona stanowić wstęp do badań potrzeb mieszkańców względem ronda Wiatraczna, które będą realizowane przez studentów z tych dwóch uczelni. Zespół badawczy chce dowiedzieć się jak mieszkańcy wyobrażają sobie przyszłość tego miejsca i zaprosić ich do uczestnictwa w dalszej części badania. Dyskusję będzie moderował dr Tomasz Sobierajski i prof. Beata Gawryszewska.

Czemu służy badanie potrzeb mieszkańców związanych z rondem Wiatraczna?

W najbliższych latach rondo Wiatraczna będzie ulegać dynamicznym zmianom. Plany budowy praskiej części Obwodnicy Śródmieścia i przeniesienia pętli tramwajowej Wiatraczna w okolice ul. Marsa mogą sprawić, że charakter tego miejsca ulegnie znacznej zmianie. Wraz z likwidacją części funkcji i uwolnieniem przestrzeni pojawi się miejsce, które będzie można zaprojektować i urządzić zgodnie z potrzebami okolicznych mieszkańców.

Uniwersytet Warszawski i Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego postanowiły wspólnie rozpocząć etap badania potrzeb mieszkańców względem przyszłości ronda Wiatraczna. Powstał specjalny interdyscyplinarny zespół badawczy składający się ze studentów architektury krajobrazu (SGGW) i stosowanych nauk społecznych (UW), który pod okiem prof. Beaty Gawryszewskiej i dr. Tomasza Sobierajskiego będzie zajmował się tym tematem. Efektem tej inicjatywy mają być wytyczne określające w jakim kierunku powinno się zmieniać rondo Wiatraczna i propozycje konkretnych zmian zaprojektowane przez studentów architektury krajobrazu. Raport końcowy z badań zostanie przedstawiony zarządowi dzielnicy. Zespół badawczy, wspólnie ze Stowarzyszeniem Flâneur, będzie zabiegał o to, żeby efekty badania potrzeb mieszkańców stanowiły punkt wyjścia do konsultacji społecznych, które naszym zdaniem powinny się odbyć. Będziemy rekomendować zarządowi Dzielnicy Praga Południe podjęcie takich kroków w najbliższym czasie.
2016-03-15 12:56 1130

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.