Dwóch społeczników dąży do zmian w nazewnictwie na Pradze Południe

W dniu 5 listopada 2014 r. grochowscy społecznicy: Rafał Wodzicki i Dominik Pucek, rozpoczęli działania mające na celu zmianę nazewnictwa stosowanego w obrębie dzielnicy Praga Południe.

Rafał Wodzicki – autor bloga Grochów nie Praga Południe - Praga nie Praga Północ (http://grochowniepragapd.blox.pl/) oraz Dominik Pucek – aktywista miejski i kandydat Partii Zieloni do Rady Warszawy, rozpoczęli 5 listopada zbiórkę podpisów pod wnioskiem o dzielnicowe konsultacje społeczne w sprawie nazewnictwa stosowanego w dzielnicy Praga Południe oraz sposobów utrwalania i promowania historycznego dziedzictwa Grochowa, Kamionka, Saskiej Kępy i Gocławia.

Jest to pierwszy w dzielnicy, o ile nie w całej Warszawie, wniosek o konsultacje na podstawie uchwały Rady m. st. Warszawy z dnia 11 lipca 2013 roku (LXI/1691/2013) w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami m.st. Warszawy. Społecznicy zamierzają zebrać 200 podpisów, aby zobligować Zarząd Dzielnicy do zorganizowania publicznej debaty na temat stosowania nazw dzielnic funkcjonalnych, obszarów Miejskiego Systemu Informacji, czy sposobów promowania marki dzielnicy na zewnątrz.

Zdaniem społeczników, zmiany w polityce nazewniczej będą pozytywne nie tylko dla pielęgnowania lokalnej tożsamości, ale również przyniosą wymierne korzyści dla dzielnicy.

Podpisy poparcia pod wnioskiem będzie można złożyć od dzisiaj w kawiarniach na terenie Grochowa, Kamionka, Saskiej Kępy i Gocławia.

http://dominikpucek.natemat.pl/122997,porozmawiajmy-o-nazewnictwie-na-grochowie

Kontakt: Dominik Pucek, dominik.pucek@zieloni2004.pl; Rafał Wodzicki, rwodzicki@poczta.onet.pl
Źródło: Portal Twoja Praga
2014-11-07 12:34 1084

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.