Dwie nowe Biedronki na Grochowie

Zaledwie w ciągu jednego miesiąca na terenie Grochowa zostały otwarte dwa nowe sklepy Biedronka. Nowe placówki to realizowana od kilku lat ekspansja marek grupy Jeronimo Martins, gdzie do 2015 roku na terenie całego kraju ma działać już 3 tysiące sklepów z uśmiechniętym owadem.

Tuż przed świętami, 21 grudnia br. w przyziemiu ukończonej już inwestycji "Osiedla Rodziewiczówny" przy ulicy Dęblińskiej 4 na skraju osiedla Ostrobramska zadebiutował kolejny sklep tej marki. W tym przypadku ekspansja jest szczególnie widoczna, gdyż najbliższa Biedronka przy Witolińskiej jest praktycznie w zasięgu wzroku.

W poniedziałek 30 grudnia w Al. Waszyngtona 96 zostanie otwarty nowy sklep Biedronka. Tym razem sieć zdecydowała się zaadaptować pomieszczenia, w których przez lata mieścił się sklep meblowy i salon fryzjerski. Sklep w Al. Waszyngtona jako jedyny z otwartych w ostatnim czasie na Pradze Południe nie posiada parkingu.

Ekspansja będzie kontynuowana

"Ekspansja obecnych formatów będzie kontynuowana, ale będziemy również rozwijać nowe, aby zwiększać penetrację rynkową. Planowane jest dwojakie podejście: mniejszy format sklepu w miastach oraz obiekty franczyzowe na obszarach wiejskich. Rynek wciąż jest rozdrobniony z wieloma niezależnymi sklepami franczyzowymi bez wystarczającej skali działania" - czytamy w komunikacie Jeronimo Martins.

W 2013 nakłady inwestycyjne Jeronimo Martins - właściciela sieci Biedronka - w Polsce sięgną około 2,1 mld zł, w latach 2014-2016 powinny utrzymać się na zbliżonym poziomie.
Źródło: Portal Twoja Praga
2013-12-28 17:48 2061

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.