Duży pożar dachu przy ulicy Wiarusów 15

fot. mł. asp. Karolina Kozak-Markevicius
fot. mł. asp. Karolina Kozak-Markevicius
W czwartek 3 września 2015 roku około 9.30 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o pożarze poddasza w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Wiarusów 15 na Grochowie.

Po przybyciu na miejsce strażaków zdarzenia pożarem objęte było około 280m2 dachu dwuspadowego drewnianego pokrytego papą w budynku wielorodzinnym. Na dachu budynku były prowadzone prace remontowo-budowlane.

Z uwagi na rozmiar pożaru do pomocy zadysponowano dodatkowe siły i środki. W pierwszej fazie działań podano dwa prądy wody w natarciu na palący się dach, jeden poprowadzony po klatce schodowej, drugi po elewacji budynku. Jednocześnie przeprowadzano ewakuację mieszkańców przebywających w lokalach mieszkalnych. W sumie ewakuowano 15 osób. Jedną z osób o ograniczonej zdolności poruszania się ratownicy PSP ewakuowali na płachcie ratowniczej. Mężczyzna został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego, a następnie przewieziony do szpitala przy ulicy Szaserów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia SD-31 podano dodatkowy prąd wody w natarciu z kosza drabiny oraz rozwinięto czwartą linię gaśniczą po drugiej klatce schodowej. W kolejnej fazie działań wykonano otwory w pokryciu dachowym i podano prąd piany średniej do wnętrza poddasza. Po zlokalizowaniu pożaru rozpoczęto prace rozbiórkowe poszycia dachowego nad częścią poddasza objętego pożarem. Budynek został dodatkowo sprawdzony przy użyciu kamery termowizyjnej.

Na miejsce zadysponowano Nadzór Budowlany oraz pracowników Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Osobom ewakuowanym podczas akcji zapewniono schronienie w namiocie medycznym do czasu zakończenia czynności prowadzonych przez pracowników Nadzoru Budowlanego.

Na miejscu zdarzenia obecni byli: Z-ca Komendanta Miejskiego st. bryg. Wojciech Łągiewka, Dowódca i Zastępca Dowódcy JRG 8, Z-ca Naczelnika Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego, Grupa Operacyjna Miasta PSP oraz Grupa Operacyjna Województwa PSP.

W akcji trwającej prawie dziesięć godziny brało udział 18 zastępów PSP oraz 1 zastęp OSP.
Źródło: Straż Pożarna JGR 8
2015-09-03 11:04 1394

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.