Drwale w akcji na Chłopickiego

Wycinka drzew na ulicy Chłopickiego
Wycinka drzew na ulicy Chłopickiego
Na Chłopickiego trwa masowa wycinka starego drzewostanu. Dziś pod piłami padło siedem potężnych drzew. A to nie koniec, gdyż do wycinki są przeznaczone kolejne. Łącznie wzdłuż całej ulicy zostanie usuniętych kilkanaście dorodnych topól.

Stanowiły zagrożenie

Ulica Józefa Chłopickiego miała być jedną z najważniejszych ulic na Grochowie. To właśnie nią miała przebiegać jedna z planowych tras "Alei Chwały" do miejsca bitwy Grochowskiej w 1831 roku. Plany, jak wiemy, nie zostały zrealizowane.
 
Po wojnie, najprawdopodobniej po 1955 roku, przy ulicy zasadzono rząd topól. Do dziś nadawały ulicy uroku. Jednak trzeba przyznać, że topola jest drzewem bardzo kruchym i łamliwym. Określana bywa nawet jako szkodnik.
 
Mieszkańcy ulicy, z którymi udało mi się porozmawiać, zgodnie mówią, że choć żałują wycinanych drzew, najważniejsze jest bezpieczeństwo. Zdarzało się, iż duże konary spadały na ulicę czy dachy budynków.
2016-09-29 17:44 2527

Komentarze

~Zorro

Klimat był z topolami szczególnie liście jesienią. Ale fakt niektóre już mocno puste od środka,a czy w ich miejsce planowane są nowe topole?Może inne drzewa?Czy pozostanie tam trawnik?

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.