Deweloper przebudował fragment Podhajeckiej

Ślepa ulica Podhajecka została na około 70 - metrowym odcinku całkowicie zmodernizowana. Podmiotem odpowiedzialnym za ucywilizowanie fragmentu ulicy jest spółka Volumetric Polska, realizująca w narożniku Szaserów i Podhajeckiej II etap inwestycji Osiedle Szaserów.

Deweloper z pomocą

W 2009 roku, kiedy pobliska Tyśmienicka zyskiwała asfalt, Podhajecka została pominięta w planach inwestycyjnych dzielnicy, tak, iż do czasu obecnej przebudowy była ślepą, nieoświetloną drogą gruntową, zabudowaną kilkoma niewielkimi budynkami.

W latach 2012-2014 w narożniku Szaserów i Tyśmienickiej spółka Volumetric Polska zbudowała I etap Osiedla Szaserów. Realizacja przylegającego do Podhajeckiej budynku w ramach II etapu inwestycji, z którego wyjazd z hali garażowej będzie odbywał się Podhajecką, wymusił na spółce modernizację zapomnianej ulicy. W czasie prac budowlanych wykonano oświetlenie, chodniki oraz jezdnię z kostki.

Przebudowa Podhajeckiej to drugi po Makowskiej w tym roku przypadek modernizacji ulicy gminnej, realizowany przez dewelopera.
2015-10-27 11:05 1290

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.