Dawna piekarnia czeka na kupca

Zabudowania dawnej piekarni Reicherta przy Rondzie Wiatraczna zostały wystawione na sprzedaż. To zaskakujący krok ze strony właścicieli ponieważ jeszcze kilka miesięcy temu cały obiekt zamierzano zrównać z ziemią. Skąd ta zmiana?

Komin już poległ...

Wywieszona dziś na elewacji informacja o zamiarze sprzedaży budynku nie musi oznaczać, iż historyczne zabudowania dawnej piekarni Teodora Reicherta przetrwają najbliższe lata i dalej będzie ona cieszyć oczy mieszkańców Grochowa. Stan budynku jest zły i brak szybkiej konserwacji może w krótkim czasie doprowadzić do nieodwracalnych zmian.

Jak udało nam się ustalić, PINB nakazał właścicielom uzupełnienie ubytków cegieł w słupach i murach przy bramie wjazdowej oraz rozbiórkę połaci dachowej komina nr 10 grożącego przewróceniem się na ulicę. Ponieważ decyzja miała rygor natychmiastowej wykonalności, komin stwarzający zagrożenie bezpieczeństwa ludzi i mienia usunięto z dachu już w połowie czerwca.

Nie ma mowy o zburzeniu

Właściciele po pierwszej niedanej próbie uzyskania zgody na wyburzenie budynku odwołali się od tej decyzji, jednak Urząd Dzielnicy Praga Południe i konserwator zabytków wspólnie podtrzymali swoje wcześniejsze decyzje o braku zgody na wyburzenie piętrowego budynku na rogu Grochowskiej i Wiatracznej.

Być może właśnie taka stanowcza postawa urzędów skłoniła właścicieli do próby sprzedaży obiektu, bo przecież na zalecane przez PINB uzupełnienie ubytków cegieł w słupach i murach nie możemy chyba liczyć...

Jednak można zadać pytanie czy właściciele faktycznie szukają kupca? A może tylko dają sobie czas aby doprowadzić nieruchomość do ruiny i późniejszej rozbiórki?

Ratujmy Piekarnię Reicherta

Polecamy profil FB obrońców zabudowań piekarni
https://www.facebook.com/pages/Ratujmy-Piekarni%C4%99-Reicherta/449334941802067
Źródło: Portal Twoja Praga
2013-07-09 09:16 1064

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.