Centrum Handlowe Szembeka: Druga faza przebudowy targowiska

Na Zamienieckiej rozpoczęła się druga faza modernizacji targowiska przy Placu Szembeka. Spółka Centrum Handlowe Szembeka planuje zakończenie prac w połowie 2014 roku.

Przebudowa targowiska CH Szembeka

Teren od strony ulicy Gdeckiej został ogrodzony i obecnie trwa usuwanie ostatnich pawilonów od strony ulicy Zamienieckiej. Kupcy, którzy handlowali na tym terenie są w trakcie przeprowadzki do nowych budynków bliżej ulicy Grochowskiej lub oddanego w czasie I etapu inwestycji budynku Centrum Handlowego.

Jak długo tam zostaną? "Nie wiem, czasami prowizorki są bardzo trwałe. Zobaczymy czy starczy im środków na dokończenie inwestycji" - mówi pani Maria, która przeniosła się w inną część targowiska "pod chmurką".

Docelowo, według opracowanego projektu, wszystkie pawilony mają się znaleźć pod jednym dachem w nowoczesnej galerii handlowej. Całość kompleksu handlowo-usługowego będzie liczyła powyżej 20.000 m2 podzielonych na dwa sektory - spożywczy i przemysłowy.

Na zaprezentowanych przez inwestora imponujących wizualizacjach widoczny jest budynek biurowo-mieszkalny. Niestety, poproszeni o komentarz w tej sprawie nie doczekaliśmy się żadnego kontaktu ze strony inwestora...

I choć prace trwają to na chodniku jak przed laty w dzień targowy można kupić drób, wiejskie jaja, czosnek czy kwiatki - czas się tu zatrzymał.
Źródło: Portal Twoja Praga
2013-03-15 12:50 1237

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.