Cafe Przyjacielska - miejsce spotkań

Od początku roku nowe kawiarnie na Grochowie powstają niczym grzyby po deszczu. Kilka dni temu w przedwojennej kamienicy przy Grochowskiej 233 został otwarty nowy lokal o sympatycznej nazwie "Cafe Przyjacielska".

Kawiarenkę, która w założeniu ma stać miejscem spotkań, rozmów przy kawie, herbacie czy smakowitych wypiekach otworzyła po rocznych poszukiwaniach dogodnego miejsca, mieszkanka Gocławia - Ewa Sokołowska. Już sama nazwa "Cafe Przyjacielska" świadczy o tym, iż właścicielka jest pozytywnie nastawiona do świata i odwiedzających ją gości. Odbiciem tego faktu są również liczne "życiowe" cytaty, które pokrywają ściany nowego lokalu. "Już mamy sygnały od gości, którzy chcą coś dopisać. Więc jest taka możliwość, a jak już się nie będą mieścić na ścianach to założymy taką księgę różnych myśli, które pokrzepiają innych ludzi i tam będzie można coś poczytać czy dopisać" - tłumaczy Ewa Sokołowska.

Gdy już pokrzepimy umysł cytatami warto zatroszczyć się o ciało próbując świeżo wyciskanych soków, robionych na miejscu sałatek, herbaty, kawy a także oczywiście licznych słodkości, z których szczególnie dziś polecany był "Przyjacielski sernik". Kawiarenka chyba jako jedna z nielicznych w Warszawie oferuje również ciasta bezglutenowe.

W jasnym, przytulnie urządzonym wnętrzu znajduje się 5 stolików z 15 krzesłami. W razie potrzeby oczywiście można donieść kolejne. Jest ciekawie zaaranżowana toaleta oraz dostęp do internetu. Dzieci są mile widziane. Można też przyjść z dobrze wychowanym psem czy kotem pod pachą...

Życzymy pani Ewie oraz całej załodze wielu sukcesów i cieszymy się, iż lokal, który od lipca 2009 roku stał pusty doczekał się nowego gospodarza.

Godziny otwarcia:
Pon - Pt.: 09:00 - 21:00
Sob.: 10:00 - 22:00
Niedz.: 10:00 - 20:00

[ W GRUDNIU 2013 ROKU KAWIARNIA ZOSTAŁA ZAMKNIĘTA ]
Źródło: Portal Twoja Praga
2013-04-30 19:48 1529

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.