Budowa Miasteczka Ruchu Drogowego dla Dzieci zakończona

Zarząd Dzielnicy Warszawa Praga Południe serdecznie zaprasza na otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego dla Dzieci. Uroczystość odbędzie się 31 marca 2010 r. o godz. 10.00 przy ul. Olszynki Grochowskiej / róg ul. Pabianickiej w Warszawie.

Nowa inwestycja zrealizowana z budżetu Dzielnicy Praga Południe powstała z myślą o dzieciach i młodzieży, którym spośród wielu wartości jakie należy wpajać jest bezpieczeństwo.

Plac zamieniony został w prawdziwe uliczki z sygnalizacją świetlną, pasami i znakami ruchu drogowego . Będzie to miejsce do praktycznej nauki zasad ruchu drogowego.

Z miasteczka będą mogły korzystać nie tylko dzieci mieszkające w okolicy, ale również szkoły, które wspólnie z Policją zechcą zorganizować tutaj zajęcia.

Obok miasteczka powstał kompleks sportowo – rekreacyjny ze skateparkiem i boiskiem do gry w piłkę, a także plac zabaw dla najmłodszych.

Już podczas uroczystości otwarcia tego obiektu przeprowadzone zostaną pierwsze lekcje i konkursy dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 215.

Współorganizatorem zajęć będą Wydział Ruchu Drogowego z Komendy Stołecznej Policji oraz Komenda Rejonowa Policji nr 7 w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2010-03-15 15:32 1138

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.