Brak siłowni plenerowych na Grochowie Północnym. Chwilowo...

Do 31 maja br. na terenie Pragi Południe zakończy się montaż wszystkich 9 siłowni plenerowych zrealizowanych dzięki projektowi "Warszawa w dobrej kondycji!". Niestety, jedyna zaproponowana przez mieszkańców na terenie Grochowa Północnego przy ul. Olszynki Grochowskiej, róg ul. Pabianickiej nie uzyskała odpowiedniej ilości głosów i nie zostanie zrealizowana. Czy wszystko stracone? Otóż nie!

Demokratycznie głosowanie...

W wyborze 100 najbardziej popularnych miejsc, gdzie zostały ustawione siłownie pod chmurką oddanych zostało ponad 26 tysięcy głosów, zarówno przez stronę internetową, jak i ankiety dostępne w urzędach dzielnic. To swoisty rekord Warszawy.
 
Cóż z tego, skoro proste dysproporcje np. zaludnienie niektórych obszarów Grochowa pokazały, iż siłownia na Grochowie Północnym uzyskując poniżej 140 głosów nie miała większych szans w "starciu" z takimi dużymi osiedlami jak "Ostrobramska" czy "Majdańska", na których często jeden wysoki blok może liczyć więcej mieszkańców niż kilkanaście ulic na Grochowie Północnym...
 
Przy okazji wyjaśniam, iż teren Osiedla Ostrobramska (gdzie stoi już siłownia) przypisany w systemie MSI jako ek żadnym kiem nigdy nie był i to jest błąd, który należy przy nadarzającej się okazji naprawić.
 
Budżet obywatelski pomoże?
 
Szansą na powstanie siłowni plenerowej w 2015 roku jest zgłoszony projekt jej budowy w ramach budżetu partycypacyjnego. Co prawda jej lokalizacja jest nieco inna, gdyż wskazano park im. Jana Szypowskiego "Leśnika" ale to już bez większego znaczenia i na pewno ucieszy chcących poprawić swoją kondycję mieszkańców Grochowa Północnego.
 
Projekt przeszedł wstępny etap weryfikacji i od 25 maja do 18 czerwca odbędzie się dyskusja. Głosować będzie można od 20 do 30 czerwca. Zwycięskie projekty poznamy 15 lipca.
Źródło: Portal Twoja Praga
2014-05-15 19:59 1100

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.