Boisko Orlik przy Szaserów oficjalnie otwarte

6 listopada 2008 roku udostępniony został na Pradze Południe pierwszy „Orlik 2012” w Warszawie. Kompleks Orlik znajduje się w Parku Polińskiego przy ulicy Szaserów na Grochowie.

Składa się z boiska ze sztuczną nawierzchnią oraz wielofunkcyjnego boiska do koszykówki i siatkówki.

Boisko uroczyście otworzył Burmistrz Pragi Południe Tomasz Kucharski. „Na prośbę dzieci Zarząd Dzielnicy podjął kroki przyspieszające możliwość korzystania z tego obiektu i   zorganizował pierwszy oficjalny mecz na tym boisku" – mówi Burmistrz.

Wystąpili w nim chłopcy trenujący piłkę nożną w Klubie Sportowym „Drukarz” oraz uczniowie Zespołu Szkół Sportowych nr 70.

Swoim doświadczeniem piłkarskim podzielił się również Dariusz Dźwigała – wychowanek „Drukarza”, a obecnie grający trener II ligowego Startu Otwock (wcześniej zawodnik: Polonii Warszawa, Górnika Zabrze oraz Pogoni Szczecin).

Na uroczystość również przybyli Radni m. st. Warszawy, Radni i Zarząd Dzielnicy oraz dzieci i mieszkańcy Pragi Południe. Lech Barycki - Doradca Ministra Sportu i Turystyki oraz Krzysztof Dąbrowski z Gabinetu Wojewody Mazowieckiego przekazali piłki do gry na nowym boisku.

Symboliczny klucz do zespołu boisk z rąk Burmistrza otrzymała Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 141- Anna Gołygowska.

Obiekt jest dostępny dla wszystkich chętnych: od poniedziałku do piątku w godz 14.00 – 18.00, a w soboty i niedziele od 9.00 do 13.00 i od 14.00 do18.00 (telefon kontaktowy w tej sprawie 518-23-80-80).

Serdecznie zapraszamy.

Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2008-11-07 12:50 1301

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.