Bitwa Grochowska 1831 - Inscenizacja

W najbliższą sobotę, 7 marca 2015 roku, o godz. 14.30 w historycznym miejscu odbędzie się inscenizacja sławnego, zwycięskiego starcia wojsk polskich z armią carską pod Olszynką Grochowską.

Rekonstrukcja Bitwy o Olszynkę Grochowską

Najbardziej krwawa bitwa powstania listopadowego rozegrała się 25 lutego 1831r. W inscenizacji bitwy pod Olszynką Grochowską wezmą udział ułani z 1 Pułku Ułanów Krechowieckich im. Bolesława Mościckiego, w liczbie 80 koni. Ułani będą uzbrojeni w szable, lance i broń palną z epoki. Piechota będzie liczyła ponad 250 rekonstruktorów, wyposażonych w broń palną długą oraz kilka armat.

Ułani-rekonstruktorzy przyjadą całego kraju, i jak co roku stawią się na Olszynce Grochowskiej dla odegrania bitwy.

Także rekonstruktorzy tworzący oddziały piechoty, zarówno polskiej, jak i rosyjskiej, zjeżdżają się z całej Polski. Są wśród nich także rekonstruktorzy z  Litwy i Białorusi.

Z roku na rok rekonstrukcja bitwy o Olszynkę Grochowską cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców Warszawy jak równiez licznie przybyłych gości.

Przebieg inscenizacji:

12:00 - Koncentracja wojsk i odprawa dowódców (Park im. płk. Jana Szypowskiego „Leśnika”) a następnie wymarsz wojsk pole Bitwy pod Olszynką Grochowską
14:30 - Wojska rosyjskie zajmują pozycje na polu Bitwy pod Olszynką Grochowską - początek inscenizacji
15:30 - Koniec zmagań wojskowych - oddanie hołdu bohaterom Bitwy pod Olszynką Grochowską

Projekt finansowany z budżetu m.st. Warszawy
Źródło: Portal Twoja Praga
2015-03-05 13:57 1136

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.