Bistro na Świeżo - kontynuacja rodzinnej tradycji gastronomicznej

Bistro na Świeżo przy Grochowskiej 242 na Grochowie
Bistro na Świeżo przy Grochowskiej 242 na Grochowie
Bistro na Świeżo to nowe miejsce na kulinarnej mapie Grochowa. Otwarte 2 grudnia br. w miejscu znanej i lubianej cukierni Romana Mularczyka przy Grochowskiej 242 dedykowane jest prostocie i przyjemności, jaką daje jedzenie.

Po ciastka na Kaleńską

Cukiernia w budynku w narożniku Grochowskiej i Kaleńskiej powstała wraz z odbudową domu w 1949 roku. Przez wiele lat była prowadzona przez znakomitych grochowskich cukierników Duczmalewskiego i Pawluka. Od 1980 roku tradycje cukiernicze pod tym adresem z powodzeniem kontynuował Roman Mularczyk. Dziś choć cukierni już nie ma, nadal możemy spróbować przepysznych ciastek - wuzetek, gdyż do lokalu prowadzonego przez chrześnice pana Romana, on sam w dalszym ciągu dostarcza część asortymentu, w tym wspomniane wuzetki.

Świeżo i gościnnie

Lokal, jak czytamy w ulotce, powstał z kilku pasji: gościnności, dobrej jakości jedzenia oraz jego prostoty i świeżości. "Naszym nadrzędnym mottem jest świeżość, a zatem wszystko, co robimy jest codziennie świeże. Jedzenie, które u nas znajdziecie robimy sami od podstaw używając wysokiej jakości produktów nieprzetworzonych. Na swoich gości czekamy codziennie od poniedziałku do niedzieli oferując: śniadania, obiady domowe, ciepłe i zimne przekąski, ciasta i inne słodkości, kawę i herbatę, świeżo wyciskane soki, koktajle i smoothies".

W lokalu można płacić zarówno gotówką, i jak kartami. Bistro na Świeżo jest otwarte od 9 do 20, zaś w weekendy od 9 do 15.00.
2015-12-07 10:24 3978

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.