Biblioteka Społeczna na Grochowie

Dokładnie miesiąc po otwarciu klubokawiarnia Kicia Kocia uruchamia nowy projekt: Bibliotekę Społeczną, gdzie w soboty nawet o... 3 nad ranem będzie można nieodpłatnie wypożyczać książki i czasopisma.

W siedzibie klubokawiarni przy Garibaldiego 5A zamontowano nowe meblościanki i półki. "Wielu ludzi dobrej Woli, Grochowa, Mokotowa, Bemowa i innych dzielnic już wspomogło nas egzemplarzami, pomoc zadeklarowało też kilku wydawców książek oraz magazynów o sztuce i kulturze. Wkrótce podziękujemy im imiennie" - opowiada Cezary Polak, założyciel lokalu i zarazem apeluje do mieszkańców, wydawców i autorów.

"Jeżeli chcielibyście współuczestniczyć w tworzeniu Biblioteki Społecznej i podzielić się lekturami - serdecznie zapraszamy i prosimy o wizytę lub kontakt. Ośmielamy się też prosić Was o rozpropagowanie inicjatywy wszędzie tam, gdzie się da. Wydawco, autorze, bibliofilu, jeśli chcesz żeby Twoje książki zbłądziły nie tylko pod strzechy, ale także pod betonowy strop dawnej ciepłowni - podaruj je Kici Koci!"

Warto podkreślić, iż nowy projekt: Biblioteka Społeczna jest inicjatywą i przedsięwzięciem obywatelskim, nie korzystającą z żadnych dotacji ani wsparcia ze strony urzędów i organizacji sektora publicznego.
Źródło: Portal Twoja Praga
2013-02-28 13:47 1651

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.