Będzie droga dla rowerów na Ostrobramskiej

Dobre wieści dla rowerzystów. ZDM w związku z przebudową chodnika na ul. Ostrobramskiej na odcinku od ul. Fieldorfa do ul. Rodziewiczówny zbuduje ścieżkę rowerową.

Nowe ścieżki rowerowe o długości około 1 km powstaną po obu stronach ulicy Ostrobramskiej i zgodnie z obecnie obowiązującą technologią ich budowy otrzymają nawierzchnię wykonaną z asfaltu.

Dodatkowo w niektórych miejscach przewidziano parkingi dla rowerów ze stojakami typu odwróconego. Mają zostać ustawione tam, gdzie może występować zapotrzebowanie na parkowanie rowerów.

Warto dodać, iż dzięki temu odcinkowi miłośnicy dwóch kółek otrzymają dogodne połączenie z już istniejącymi ścieżkami na ulicy Fieldorfa oraz dokończoną na początku tego roku ścieżką na ulicy Rodziewiczówny.

Prace, które będzie wykonywała spółka FAL-BRUK mają się zakończyć jesienią br.

Co jeszcze?

Na terenie Pragi Południe wg planów ZDM jest przewidziana budowa ścieżek na ulicy Umińskiego na odcinku od Fieldorfa do Bora Komorowskiego, w ciągu Al. Stanów Zjednoczonych i ul. Ostrobramskiej na odcinku od Wału Miedzeszyńskiego do ul. Poligonowej, ul. Szaserów, Chłopickiego i Garwolińskiej.

Niestety, nie wiadomo kiedy to nastąpi... Mało kto wie, iż koszt budowy ścieżki nie jest tak niski jak może się wydawać i wynosi około 1 mln zł za wykonanie kilometrowego odcinka.

Natomiast pewne jest, iż nowe ścieżki ze środków Urzędu Dzielnicy powstaną w tym roku na ulicy Rechniewskiego oraz w czasie prowadzonej przebudowy ulicy Poligonowej i Chrzanowskiego. Ta ostatnia ma zostać ukończona w 2014 roku.
Źródło: Portal Twoja Praga
2013-06-27 09:10 1047

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.