Bazar Szembeka

Bazar Szembeka położony jest w pobliżu Placu Szembeka w kwartale ograniczonym ulicami: Grochowską, Komorską, Gdecką i Zamieniecką na Grochowie.

Bazarek powstał przy ul. Zamienieckiej 90 wkrótce po zajęciu Grochowa przez armię radziecką w 1944 roku. Na początku handel był na wpół legalny. W okresie PRL-u sprzedawano tu w dni targowe przywożone z okolicznych wsi warzywa, owoce i drób.

Od lat 90-tych XX wieku targowisko zaczęło się cywilizować. W miejscu skleconych z byle czego bud pojawiły się bardziej estetyczne stragany.

W 1992 roku zawiązała się spółka „Centrum Handlowe Szembeka” która w 2002 roku oddała do użytku trzykondygnacyjną halę targową.

Bazar Szembeka nadal dobrze prosperuje oferując szeroki wachlarz produktów wysokiej jakości po umiarkowanych cenach.

Terenem bazaru obecnie zarządza Centrum Handlowe Szembeka.

Ciekawostki

  • Do dziś na chodniku przed bazarem kobiety w chustach siedzą z koszami pełnymi jaj i grzybów, zaś na bazarze można dostrzec resztki dawnego warszawskiego folkloru i usłyszeć warszawską gwarę.
Źródło: Portal Twoja Praga
2012-06-01 15:27 1775

Komentarze

~Klijent

Nie wie ktoś dlaczego kupcy na Szembeka zrezygnowali z nazwy ser chodzi o żółte sery. Kiedyś nazywał się np.ser tylżycki ser morski ser mazdamer i.t.p. Teraz obok serów widnieje nazwa tylżycki, morski królewski, itd. Wiem że niewolno używać nazw artykułów jeśli są podróbkami. Podobno na Szembeka była kontrola i zabroniono używania nazwy ser produktom seropodobnym. Dlatego mam pytanie dlaczego w innych sklepach i marketach ta nazwa istnieje przecież ten produkt pochodzi z tego samego żródła.

~nurmi

Uwielbiam go, choć taniej jest pod Uniwersamem ten bazarek ma swój klimat :)

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.