Andrzej Piotrowski mistrzem Polski w piciu oranżady na czas

Zaledwie 5,6 sekundy potrzebował Andrzej Piotrowski na wypicie 0,33 litra oranżady i tym samym został zwycięzcą zorganizowanych przez klubokawiarnię Kicia Kocia Pierwszych Mistrzostw Polski w Piciu Oranżady.

Skąd pomysł?

"Jesteśmy z Grochowa. Jeśli istnieje firma rodzinna, która jako jedyna w Warszawie produkuje nieprzerwanie od 1948 roku na terenie Grochowa oranżadę to trzeba kogoś takiego promować. Chcemy w ten sposób pokazywać lokalną kulturę. Bawimy się, pijemy oranżadę na czas ale też opowiadamy o historii dzielnicy..." - tłumaczył pomysłodawca i założyciel klubokawiarni Kicia Kocia Cezary Polak.

Indywidualne zawody w piciu oranżady na czas poprzedziło spotkanie z Józefem Romaniukiem, współwłaścicielem firmy "Ronisz", która od 1948 roku działa nieprzerwanie na terenie Grochowa i od 1994 roku produkuje - z własnego ekologicznego ujęcia wody - zlokalizowanego na skraju rezerwatu Olszynka Grochowska oranżadę "Olszynka".

Pij do dna

W turnieju wystąpiło łącznie 23 uczestników, których zadaniem było jak najszybsze wypicie oranżady białej oraz w drugiej turze oranżady czerwonej z odkapslowanych butelek o objętości 0,33 litra.

Zdecydowanym zwycięzcą i podwójnym mistrzem Polski został Andrzej Piotrowski z ulicy Grenadierów, który opróżnił butelkę oranżady białej w 6 sekund, aby w drugie turze jeszcze poprawić ten wynik i zaledwie w ciągu 5,6 sekundy uporać się z zawartością oranżady czerwonej.

Tym samym otrzymał główną nagrodę jaką były... dwie skrzynki oranżady, syfon oraz przewodnik po Pradze Południe. Odbierając nagrodę specjalne pozdrowienia Andrzej Piotrowski skierował w stronę swojego promotora...

Drugie miejsce zajął Mateusz Liszewski, dla którego, jak tłumaczył - najtrudniejszym momentem w rywalizacji był "przechył"...

Trzecie miejsce w kategorii oranżada biała zajął Wojciech Filipiak z czasem 11,2 sek. Oranżadę czerwoną najszybciej wypiła Magdalena Szwejk - jedna z pięciu kobiet, które zdecydowały się wystartować w dzisiejszych mistrzostwach.

Oficjalne wyniki

Oranżada biała

1. Andrzej Piotrowski - 6 sek.
2. Mateusz Liszewski - 6,6 sek.
3. Wojciech Przylipiak - 11,2 sek.

Oranżada czerwona

1. Andrzej Piotrowski - 5,6 sek.
2. Mateusz Liszewski - 7,4 sek.
3. Magdalena Szwej - 12,5 sek.

Zorganizowane dzisiaj pierwsze Mistrzostwa Polski w Piciu Oranżady w przyszłości będą powtarzane. Rozważa się możliwość m.in. zawodów drużynowych.
Źródło: Portal Twoja Praga
2013-02-16 13:33 1304

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.