Akcja "Zmień swój przystanek"

Już jesienią na ulicach Warszawy zostaną ustawione pierwsze nowe wiaty przystankowe. Czy chcesz aby twój przystanek zmienił wygląd? Już dziś dołącz do akcji "Zmień swój przystanek" i przyślij dokładną lokalizację wiaty do wymiany.

Prawie 1600 nowych wiat

Umowa koncesyjna, podpisana w grudniu 2013 z firma AMS przewiduje ustawienie 1580 wiat na przystankach ZTM.

Stosowane będą trzy rodzaje zadaszeń - wszystkie będą miały oczywiście wspólne elementy stylistyczne. Najwięcej będzie prostych wiat seryjnych (955 sztuk). Tzw. wiaty konserwatorskie, które już można spotkać na Trakcie Królewskim czy przy Emilii Plater, będą umieszczane w miejscach szczególnie prestiżowych. W pozostałych ważnych miejscach pojawią się wiaty konkursowe, których projekt wyłoniono już w 2006 roku.

Zgodnie z harmonogramem, w 2014 roku ma zostać ustawionych 180 nowych wiat. Ile z nich stanie na terenie Pragi Południe zależy m.in od uwag mieszkańców.

"Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje propozycje dotyczące ustawienia wiat przystankowych. Jednak muszą się liczyć z tym, że niekoniecznie będą to wiaty koncesyjne, lecz mogą to być np. zadaszenia przeniesione z innych lokalizacji, np. przy okazji różnych remontów. Lokalizacje wiat koncesyjnych zostały wytypowane w drodze negocjacji i ustaleń z koncesjonariuszem pod kątem ich rentowności. Należy pamiętać, że za ustawienie wiat koncesjonariusz nie pobiera wynagrodzenia a będzie jedynie czerpał dochody z tytułu sprzedaży powierzchni reklamowych, dlatego wybierane są lokalizacje atrakcyjne pod kątem reklamowym" - tłumaczy Igor Krajnow - rzecznik ZTM.

Zgłoś "swój" przystanek

Warto już dzisiaj zgłosić "swój" przystanek do wymiany. Stosowne informacje/wnioski proszę zgłaszać na adres e-mail: dlasocki@dariuszlasocki.pl lub przez stronę www.zadaniedlaradnego.pl z dokładnym opisem, gdzie znajduje się stary przystanek.

Portal Twoja-Praga.pl będzie opisywać co jakiś czas ilość wniosków oraz miejsca gdzie Państwa zdaniem powinny pojawić się nowe wiaty przystankowe.
Źródło: Portal Twoja Praga
2014-07-02 14:42 1222

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.