93. rocznica odzyskania niepodległości

O współczesnym patriotyzmie i o świadomości historii, o kultywowanej na Pradze-Południe pamięci o historycznych wydarzeniach, a także dniu dzisiejszym dzielnicy mówił w wystąpieniu z okazji Święta Niepodległości Jarosław Karcz, zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe.

Ten jakże ważny w polskim kalendarium dzień jest zawsze szczególnym momentem do refleksji; czym jest wolność dzisiaj, jak jest pojmowana i szanowana. Czy niepodległość to tylko powód do radości i dumy, a może też coś więcej – obowiązek wobec siebie i innych.

11 listopada 2011 roku, w 93. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników na Pradze-Południe, odprawiona została uroczysta msza święta. Uczestniczyli w niej przedstawiciele samorządu dzielnicy oraz mieszkańcy. Po nabożeństwie zebrani wysłuchali koncertu pieśni patriotyczno-religijnych w wykonaniu solistów Anety Łukaszewicz i Tomasza Piluchowskiego oraz kwintetu dętego. Wiersze recytowała i prowadziła koncert Elżbieta Czajka.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2011-11-09 22:11 1088

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.