50 urodziny Misia Uszatka

W dniu 23 listopada 2007 r. w przedszkolu Nr 51 „Misia Czarodzieja” przy ul. Chrzanowskiego 7 odbyło się uroczyste otwarcie dzielnicowego przeglądu twórczości dziecięcej „Przygoda z Misiem Uszatkiem”, który zainicjowany został w związku z Ogólnopolskim Dniem Pluszowego Misia oraz 50 urodzinami Misia Uszatka. Honorowy patronat nad przeglądem objął Burmistrz Dzielnicy Praga Południe Pan Tomasz Kucharski.

W uroczystości uczestniczyli: Burmistrz Dzielnicy wraz z Zastępcą – Konstantym Bartoniem, Dyrektor Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe Pani Barbara Gebler-Wasiak, I Mazowiecki Wicekurator Oświaty Jerzy Berta, reprezentant Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie m. st. Warszawy Adam Marszał.

W tym roku dzieci z przedszkola Nr 51 wraz zaproszonymi na uroczystość maluchami z 57 warszawskich placówek ze Śródmieścia, Ursynowa, Pragi Północ, Targówka i Bielan miały podwójną okazję do świętowania. Pierwszy pluszowy miś powstała 105 lat temu, a nasz rodzimy Miś Uszatek obchodził 50 urodziny. Maluchy przyniosły własnoręcznie ilustrowane książeczki z pt. „Moja przygoda z Misiem Uszatkiem”. Wszystkie prace oglądać można do dnia 7 grudnia na zorganizowanej przez Krystynę Smolińską – Dyrektor Przedszkola „Misia Czarodzieja – wystawie w budynku placówki.

Na uroczystości nie zabrakło Redaktor Wydawniczej Ewy Rekosz, która podarowała maluchom egzemplarze czasopisma „Miś”. Przedszkolaki otrzymały również słodkie upominki w kształcie Pałacu Kultury i Nauki od Zastępcy Prezydenta miasta stołecznego Warszawy Włodzimierza Paszyńskiego.

Przy okazji przeglądu „Przygoda z Misiem Uszatkiem” wdrożony został kolejny etap akcji zorganizowanej przez Władze Dzielnicy Praga Południe oraz miejskie Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego „Widoczne Przedszkolaki”, która ma na celu zapewnienia maluchom bezpieczeństwa na drodze i propagowanie noszenia przez przedszkolaki kamizelek odblaskowych.

Przedszkole Nr 51 to już trzecia placówka objęta programem, w której wszyscy wychowankowie otrzymali kamizelki przydatne w czasie spacerów i wyjść poza teren przedszkola. Ten wydawałoby się nieznaczący gadżet wpływa znacznie na poprawę widoczności grupy dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Celem Władz Dzielnicy jest w przyszłości wyposażenie wszystkich przedszkoli na Pradze Południe w komplet kamizelek odblaskowych. Koordynatorem akcji „Widoczne Przedszkolaki” w Urzędzie Dzielnicy Praga Południe jest Zastępca Burmistrza Dzielnicy Pan Konstanty Bartoń.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2007-11-24 18:24 1318

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.