50-lecie Przedszkola nr 235

6 listopada 2013 roku „Tęczowe Przedszkole”, mieszczące się przy ulicy Chroszczewskiej na Grochowie świętowało pięćdziesięciolecie swojego istnienia. Jubileusz ten stał się doskonałą okazją do wspomnień dawnych lat i tych, którzy przez lata tworzyli charakter i atmosferę placówki.

Przedszkole Nr 235 to tradycja i doświadczenie, istnieje od 1963 roku. Jubileusz placówki rozpoczął się już o godzinie 10.00 – dzieci obchodziły urodziny swojego przedszkola. Odbył się teatrzyk w wykonaniu artystów Teatru Figielek pt. "Legenda o warszawskiej Syrence", prezentacja osiągnięć, oglądanie zdjęć oraz słodki poczęstunek – tęczowy tort. Dzięki Zarządowi Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy dzieci otrzymały z okazji urodzin przedszkola zabawkę ogrodową „Górę Wspinaczkową”.

Na wstępie popołudniowej uroczystości goście wysłuchali koncertu muzycznego w wykonaniu artystów Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego im. Stanisława Moniuszki. Następnie zaproszonych na uroczystość gości przywitała Pani Dyrektor Teresa Janek. Przedstawiła ona dzieje placówki. „I pomyśleć, że nasi pierwsi wychowankowie mają dziś 50- pięćdziesiąt parę lat…” – powiedziała podczas powitania Pani Dyrektor.

Z okazji uroczystości 50 rocznicy powstania Przedszkola Nr 235 „Tęczowe Przedszkole” Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy Jarosław Karcz złożył na ręce Pani Dyrektor list gratulacyjny od Burmistrza Dzielnicy Tomasza Kucharskiego.

„Słowa podziękowania kieruję również do Nauczycieli byłych i obecnych za trud i wychowanie wielu pokoleń, za przekazywanie wiedzy i umiejętności, za wpajanie ważnych wartości. Pragnę podziękować również Pracownikom Przedszkola za wspieranie oraz tworzenie dobrych warunków do pracy oraz zabawy i nauki. Życzę wszystkim wiele satysfakcji, radości, wytrwałości w pracy oraz sukcesów edukacyjnych i wychowawczych... Mam nadzieję, że to niezwykłe wydarzenie pozostanie głęboko w pamięci i wspomnieniach uczestników.”

Powodów do świętowania i wspomnień było wiele, tym bardziej, iż na uroczystości gościło wielu emerytowanych pracowników przedszkola, w tym: Pani Ludwika Witkowska – dyrektor przedszkola w latach 1963-1982 oraz Pani Maria Mizia – dyrektor przedszkola w latach 1986-1999.

Nie zabrakło też jubileuszowego wspólnego zdjęcia i tortu.

Z okazji jubileuszu 50–lecia przedszkola powstał wiersz napisany przez nauczyciela logopedę Panią Izabelę Barankiewicz.

„Tęczowe Przedszkole ma 50 lat
I dla wszystkich dzieci to nasz mały świat
Co roku gdy jesień strąca liście z drzew
Dokoła przedszkola brzmi radosny śmiech
Bo przychodzi pora, gdy Jasia i Olę
Powita na nowo Tęczowe Przedszkole
W Tęczowym Przedszkolu nasz uśmiech jak tęcza
Każde dziecko co dzień do siebie zachęca
Tu jasno jest, miło i tak kolorowo
Uczymy się wspólnie, jemy pysznie, zdrowo
W ogrodzie bawimy kiedy słońce świeci
W Tęczowym Przedszkolu nie ma smutnych dzieci
Bo uśmiech jak tęcza gości nam na twarzy
O takim przedszkolu każde dziecko marzy!”
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2013-11-07 17:30 1467

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.