50-lecie istnienia Bibliotek oraz 15-lecie Centrum Promocji Kultury

W środę 12 maja 2010 roku w Centrum Promocji Kultury odbyła się uroczystość poświęcona 50- leciu istnienia Bibliotek na Pradze-Południe oraz 15- leciu Centrum Promocji Kultury Praga-Południe.

Licznie przybyłych gości powitały z pięknie udekorowanej sceny Dyrektor Biblioteki Mirosława Majewska oraz Dyrektor CPK-u Barbara Wasiak. Wspaniały bukiet kwiatów oraz słowa podziękowania za wzorową pracę złożył organizatorkom Burmistrz Dzielnicy Tomasz Kucharski. Na gali obecny był także Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski, który podarował Bibliotece unikatową książkę ,,10-lecie Polski Niepodległej 1989-1999'' pod redakcją Waldemara Kuczyńskiego.

Podziękowaniom za tak profesjonalną i miłą współpracę nie było końca, obie Panie długo nie schodziły ze sceny a oklaski brzmiały jeszcze po zakończeniu imprezy. Wyrazy uznania złożono również wszystkim pracownikom placówek, bo to właśnie oni tworzą niesamowitą atmosferę tych miejsc, to oni są kręgosłupem wielu imprez kulturalnych.

Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłej niedawno Marzenny Koraszewskiej, osoby która miała ogromny wkład w powstanie i budowę nowoczesnego Centrum Promocji Kultury.

Tego dnia odbyły się także liczne koncerty i spotkania autorskie, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na koniec mistrzowski pokaz tańca zaprezentowała formacja Taneczna ,,Kamion Dance'' prowadzona przez Piotra Galińskiego.

Wszystkie założenia tego przedsięwzięcia zostały spełnione, było miło, profesjonalnie ale przede wszystkim kulturalnie.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2010-05-15 15:43 1049

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.