3 mln zł na modernizacje oświetlenia i sygnalizacji na Grochowskiej

Nowe latarnie i światła na Grochowskiej
Nowe latarnie i światła na Grochowskiej
Zarząd Dróg Miejskich oczekuje na dodatkowe 9 mln zł na remonty. Uzyskane środki zostaną przeznaczone m. in. na modernizację oświetlenia i sygnalizacji na ul. Grochowskiej.

Latarnie na Grochowskiej do modernizacji

Remont ma objąć ul. Grochowską od ul. Wiatracznej do ul. Podolskiej. Na odcinku o długości ponad 2 km stoją dziś stare słupy oświetleniowe. Część z nich to latarnie betonowe, część to słupy metalowe - wszystkie mają już ponad 40 lat. O jednym z nich było głośno w ubiegłym roku, kiedy prawdopodobnie pod wpływem bardzo silnego wiatru i korozji przewrócił się na pobocze.

Po tym wydarzeniu wszystkie latarnie na Grochowskiej przeszły dodatkową, drobiazgową kontrolę, która nie wykazała zagrożenia przewrócenia się kolejnych latarń. Niemniej, ich stan techniczny nie jest zadowalający, dlatego zdecydowaliśmy się na wymianę wszystkich latarń na nowe. Oprócz słupów, wymienimy też oprawy i okablowanie.

Sygnalizacja świetlna

Prace remontowe mają objąć również również sygnalizację świetlną na skrzyżowaniach na wspomnianym odcinku. W dużej mierze funkcjonuje ona na słupach oświetleniowych. W ramach prac mają zostać wymienione słupy, sygnalizatory i okablowanie.

W ZDM trwają prace związane z przygotowaniem projektu dla tej inwestycji. Dokumentacja ma być gotowa do końca maja. Wówczas prace remontowe przeprowadzone zostaną w drugiej połowie roku. Całkowity koszt inwestycji to ok. 3 mln zł.
2016-03-18 21:39 1246

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.