25 listopada - Światowy Dzień Pluszowego Misia

Pluszowy miś, ulubiony przyjaciel z dzieciństwa, 25 listopada ma swoje święto - Światowy Dzień Pluszowego Misia. Na Pradze-Południe obchodzony jest zawsze z uśmiechem i w towarzystwie licznie zaproszonych gości. Uroczyste spotkanie z okazji Dnia Misia i połączone z otwarciem wystawy prac przedszkolaków odbyło się w Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga-Południe. Tegoroczne obchody misiowego święta, zorganizowane przez Przedszkole nr 51 „Misia Czarodzieja”, pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe Tomasza Kucharskiego poprzedziła akcja, której celem było wspieranie aktywności twórczej dzieci i promocja wychowania przedszkolnego. Dzieci pod opieką nauczycieli przedszkolnych przygotowywały prace plastyczne pod hasłem ”Miś bawi, uczy, wychowuje”.

W spotkaniu 25 listopada br. udział wzięli Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy Włodzimierz Paszyński i Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe Jarosław Karcz, którzy opowiadali uczestnikom Święta o swoich ulubionych misiach. Wśród gości byli też m.in. radny m.st. Warszawy Paweł Lech, przewodniczący Rady Dzielnicy Praga-Południe Marcin Kluś, wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Praga-Południe Katarzyna Olszewska oraz radni dzielnicy Irena Bartosińska, Ryszard Kalkhoff. Na misiowe święto przybyły oczywiście dzieci wraz z rodzicami i opiekunami, reprezentujące przedszkola z Pragi-Południe. Byli nauczyciele i dyrektorzy przedszkoli. Nie zabrakło też bardzo licznie zgromadzonych pluszowych misiów, które tłumnie zajmowały miejsca na scenie.

Spotkanie prowadziła Dyrektor Przedszkola nr 51 „Misia Czarodzieja” Krystyna Smolińska, a przedszkolaki z  placówki tańczyły i śpiewały. Dla dzieci nie zabrakło niespodzianek; w ich ramiona wędrowały pluszaki, a przedszkola, które wzięły udział w akcji „Miś bawi, uczy, wychowuje”, otrzymywały pamiątkowe dyplomy. Warto zauważyć, że urokom pluszowych niedźwiadków ulegały nie tylko dzieci. Również dorośli z przyjemnością przytulali wdzięczne maskotki i  pozowali z nimi do zdjęć.

Radosne święto zakończył, jak na Święto Misia przystało, słodki poczęstunek. A tort też był z misiem – takie „małe co nieco”. I bardzo smaczne.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2011-11-26 22:18 1095

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.