2 Warszawski Dzień Dobrego Jedzenia

W ramach programu edukacyjnego „Wiem co jem” 6 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 255 na Pradze Południe odbył się „Dzielnicowy dzień dobrego jedzenia”.

Jak na imprezę kulinarną przystało, było mnóstwo smakowitych i kolorowych potraw przygotowanych przez uczniów z praskich szkół podstawowych. Potraw przede wszystkim opartych o zdrowe receptury, z warzyw, owoców, produktów niskokalorycznych. Twórcom przysmaków nie zabrakło artystycznych pomysłów – na półmiskach można było oglądać palmy, łódeczki z żaglami, zwierzątka i ludzi. Były też sałatki w misach, warzywne szaszłyki i kolorowe kanapki.

Podczas prezentacji potraw – w spotkaniu wzięło udział 12 reprezentacji szkół – uczniowie z dużym zaangażowaniem opowiadali o przygotowaniu poszczególnych dań. Gościom na widowni -wśród których obecny byli m.in. Burmistrz Dzielnicy Praga Południe Tomasz Kucharski, Przewodniczący Rady Dzielnicy Marcin Kluś, radni Irena Bartosińska i Ryszard Kalkohoff oraz dyrektor Dzielnicowego Biura Finansów Oświaty Robert Sagan - od samego patrzenia i słuchania już wzmagał się apetyt na mały poczęstunek.

Różnorodność potraw i pomysł na autorskie prezentacje ( przepisy przestawiane były na wielkich planszach wzbogaconych rysunkami i wierszykami ) sprawiły, że nie było w tym spotkaniu nagrodzonych i przegranych. Małgorzata Wiaderna , Dyrektor Szkoły nr 255 prowadząca spotkanie stwierdziła, że wszyscy zdobywają dzisiaj I miejsce.

Nim rozpoczęła się degustacja przysmaków, wystąpili uczniowie z klas I-III Szkoły Podstawowej nr 255 w owocowo-warzywnych kostiumach. Wykonali program wokalno-taneczny, którego motywem przewodnim był owocowo-warzywny świat.

Potem był już tylko poczęstunek - naprawdę wyśmienity.

Dzień dobrego jedzenia to wspaniała inicjatywa edukacyjna dla dzieci, ucząca jak można z prostych i wartościowych dla organizmu produktów „wyczarować” nie tylko jedną potrawę, ale cały, budzący podziw gości, stół na wielkie przyjęcia.

W ramach ogólnowarszawskiej akcji „wiem co jem” miał miejsce również konkurs dla stołówek szkolnych „ Tu jadamy jak u mamy”. W konkursie 2. miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 143 z Pragi Południe.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2009-11-12 21:06 1256

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.