17 września oficjalne otwarcie Parku "Obwodu Praga Armii Krajowej"

Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy oraz Zarząd Dzielnicy Praga Południe mają zaszczyt zaprosić na uroczyste otwarcie Parku "Obwodu Praga Armii Krajowej", które odbędzie się w dniu 17 września 2006 r. o godz. 14.00

W programie.: o godzinie 14.00 uroczyste otwarcie głównej bramy parku, koncert Chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, koncerty Andrzeja Rybińskiego i Andrzeja Grabowskiego, gry i konkursy w wykonaniu Agencji Pana Pomidora, pokaz sztucznych ogni. Imprezę poprowadzi Tadeusz Lempkowski.

Honorowym patronatem objęli uroczystość: Wojewoda Mazowiecki Tomasz Koziński oraz Burmistrz Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy Mateusz Mroz.

Park "OPAK" został otwarty, po niespełna rocznych pracach rewitalizacyjnych, 1 września br. Ułożono tam alejki, założono trawniki, posadzono kilkadziesiąt iglastych i liściastych drzew, tysiące krzewów i bylin, które razem tworzą ciekawą kolorystycznie i przestrzennie kompozycję. Łączny koszt nasadzeń wyniósł około 900 tysięcy złotych. W parku zostały także zbudowane place zabaw dla dzieci z piaskownicami, huśtawkami, domkami, konstrukcjami do wspinaczki linowej. Place pokryte są wykładziną poliuretanową, która zapewnia dzieciom bezpieczeństwo, nawet podczas upadku z pewnej wysokości. Młodzież i dorośli będą mogli korzystać z boisk ogólnosportowych oraz stolików do gier w szachy. "Mała architektura" parku obejmuje ławki, latarnie i pergole utrzymane w przedwojennym stylu. Koszt wszystkich prac rewitalizacyjnych to około 4,7 miliona złotych. Pieniądze te pochodzą z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2006-09-13 20:29 1231

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.