14 drzew na Chłopickiego do wycinki. Zagrażały bezpieczeństwu

Trwa wycinka drzew na Chłopickiego
Trwa wycinka drzew na Chłopickiego
Ze względu na liczne komentarze wracamy do tematu trwającej wycinki drzew na ulicy Chłopickiego. Dotarły do nas również głosy czytelników, iż odpowiedzialny za wycinkę Zarząd Oczyszczania Miasta nie uzyskał stosownego pozwolenia z Urzędu Marszałkowskiego. Sytuację szybko wyjaśniło biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego. Usunięcie drzew jest legalne. Dodatkowo zostaną wykonane nasadzenie zastępcze.

Zakres i powody wycinki

"Wycinka drzew na Chłopickiego jest prowadzona na wniosek Dyrektora Zarządu Oczyszczania Miasta, decyzją nr 491/2016/PE-ZD-II z dnia 16 sierpnia 2016 r. zezwolono Zarządowi Oczyszczania Miasta na usunięcie 14 drzew rosnących w pasie drogowym ul. Chłopickiego i 1 drzewa rosnącego w pasie drogowym ul. Dwernickiego w Warszawie. Podczas oględzin drzew, przeprowadzonych 24 maja 2016 r., potwierdzono zasadność ich usunięcia z uwagi na ogólny zły stan fitosanitarny. Ponadto, drzewa stanowiły zagrożenie dla ludzi i mienia oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Równocześnie odmówiono usunięcia 4 innych drzew rosnących przy ul. Chłopickiego." - wyjaśnia biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego.

Będą nowe nasadzenia

"Dodatkowo, wydane zezwolenie uwarunkowane było posadzeniem do 30 listopada 2016 r.  - 19 innych drzew w pasie drogowym ul. Dwernickiego. We wniosku zabiegał o to sam wnioskodawca, który przedstawił projekt nasadzeń zastępczych." - czytamy w przesłanej do nas odpowiedzi.
2016-10-08 13:41 1465

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.